Udostępnij
Tweetnij

Apple wymieni za darmo baterie w Apple Watch series 2

Apple poinformowało w piątek własne centra serwisowe i partnerskie, że zamierza za darmo wymieniać baterie w zegarkach Apple Watch series 2. Dotyczy to tych smartwatchy z watchOS, które nie włączają się lub ich bateria jest spuchnięta. Akcja ma obowiązywać przez trzy lata od daty zakupu zegarka podlegającego wymianie.

Apple rusza z kolejnym programem naprawy. Tym razem związany on jest ze smartwatchami Apple Watch series 2. Tym razem jednak gigant z Cupertino nie poinformował o akcji na własnej stronie, a przekazał stosowne informacje do własnych centrów serwisowych oraz partnerów. Serwis Macrumors uzyskał wgląd do tych informacji.

Użytkownicy zegarków Apple Watch series 2 już od dawna skarżyli się na problemy. Część smartwatchy ma wadliwe baterie i te potrafią spuchnąć, co powoduje oddzielenie się ekranu od reszty zegarka, co zresztą widzicie na przykładowym zdjęciu. Problemy objawiają się także brakiem możliwość uruchomienia urządzenia. Macrumors raportuje, że gigant z Cupertino rozesłał informacje o nowej akcji serwisowej do centrów w Stanach Zjednoczonych, Kanady, Meksyku czy Europy, a więc program ma raczej charakter globalny. Nie wiadomo jednak, czy na pewno dotyczy także Polski.

Akcja bezpłatnej wymiany baterii dotyczy wyłącznie zegarków Apple Watch series 2 w wersji z 42 mm kopertą. W tym wariantów Sport, Edition, Hermès czy Nike+, ale żadnych pozostałych smartwatchy z watchOS już nie. Naprawa będzie dokonywana bezpłatnie i status gwarancji nie ma na to wpływu. Użytkownicy wadliwych zegarków będą mogli zgłosić się w celu dokonania naprawy do trzech lat od pierwotnego zakupu urządzenia.

Oczywiście, konkretnych informacji należy szukać bezpośrednio w salonach Apple’a lub centrach serwisowych partnerów firmy z Cupertino. Tam użytkownicy wadliwych zegarków uzyskają wszystkie stosowne informacje. Choć firma oficjalnie nie ujawniła informacji o tej akcji serwisowej na własnych stronach, tak serwis Macrumors zweryfikował te informacje z różnymi źródłami, gdzie udało się uzyskać potwierdzenie.

Zobacz także: AirPods – sztuczki i triki, które warto znać

źródło: Macrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij