Udostępnij
Tweetnij

Apple doprowadziło do aresztowania 12 osób za wycieki

Apple zalicza wyciek za wyciekiem, ale nie pozostaje obojętne w tej sprawie. Jak mówi notatka, która wyciekła do sieci, gigant zdołał przyłapać 29 osób, które odpowiedzialne są za wycieki. 12 z nich aresztowano. Postawiono im zarzuty. Firma mówi w notatce, że takie osoby mogą podlegać karze więzienia lub niezwykle wysokim grzywnom.

Apple nie ma zbyt wielkiego szczęścia do utrzymywania tajemnic. Okazuje się, że bardzo często w firmie dochodzi do wycieków. W zeszłym roku gigant z Cupertino doprowadził do aresztowania 12 pracowników. Przyczyną były właśnie przecieki wewnętrznych informacji na temat przyszłych planów dotyczących oprogramowania czy produktów. Informacje zostały zawarte w notatce, która, co ciekawe, wyciekła wczoraj.

Firma napisała w notatce, że przyłapała 29 osób, które odpowiadają za wycieki informacji w zeszłym roku. 12 z nich zostało aresztowanych. Te 29 osób obejmowało pracowników giganta, ale nie tylko. Chodziło również o kontrahentów i partnerów odpowiadających za produkcję. Odpowiedzialni za wycieki nie tylko tracą pracę w Apple. W niektórych przypadkach stają w obliczu kary więzienia czy ogromnych grzywien za włamania sieciowe i kradzież tajemnic handlowych. Obie sprawy klasyfikowane są jako przestępstwa federalne.

Notatka próbuje ograniczyć wewnętrzne wycieki, ostrzegając pracowników, że reporterzy i media mogą próbować zaprzyjaźnić się z nimi. Koszt wycieku oznacza, że reporterzy zarabiają na większym ruchu internetowym, podczas gdy pracownicy mogą stracić pracę.

Apple podkreśla w notatce, że gdy dana osoba straci pracę w celu wycieku, znalezienie zatrudnienia w innym miejscu może być trudne. Na początku tego roku gigant złapał pracownika, który ujawnił szczegóły wewnętrznego spotkania. Starszy wiceprezes firmy, Craig Federighi, poinformował wtedy pracowników, że pewne funkcje oprogramowania w iOS będą opóźnione. W ubiegłym roku inny pracownik został zwolniony za ujawnienie szczegółów dotyczących iPhone’a X, iPada Pro i AirPods do 9to5Mac.

Zobacz także: AirPods – poznaj najciekawsze triki i sztuczki

Obejrzyj również: iOS 11 – 11 najciekawszych nowości w systemie Apple:

Źródło: TheVerge

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij