Udostępnij
Tweetnij

AirPort Express pokazuje się w Dom z iOS 11.4 beta. Apple zapewni wsparcie dla AirPlay 2?

AirPort Express nie jest nowym urządzeniem, bo ostatnia generacja tego sprzętu pochodzi z 2012 roku. Możliwe jednak, że Apple zapewni mu wsparcie dla technologii AirPlay 2. Użytkownicy serwisu Reddit informują, że AirPort Express pojawia się w aplikacji Dom z iOS 11.4 beta. Prawdopodobnie wymagana będzie dodatkowa aktualizacja oprogramowania.

AirPort Express ostatniej generacji debiutował w 2012 roku. Mogłoby się zdawać, że Apple już zapomniało o tym sprzęcie, choć całkiem niedawno udostępniono dla niego pomniejszą aktualizację oprogramowania. Możliwe jednak, że to urządzenie otrzyma jeszcze jedną ciekawą funkcję. To wsparcie dla technologii AirPlay 2, która znajduje się aktualnie w systemie iOS 11.4 beta (tutaj możecie sobie poczytać o nowościach w tej wersji).

Użytkownicy serwisu Reddit dostrzegli, że AirPort Express pokazuje się w aplikacji Dom z iOS 11.4 beta 1, jako urządzenie zgodne z HomeKit. Postanowiłem to sprawdzić i rzeczywiście tak jest. Jeśli uruchomicie Dom i wybierzecie opcję Dodaj akcesorium, a potem Nie mam lub nie mogę zeskanować kodu, to na liście Akcesoria w pobliżu znajdzie się ten sprzęt. Dotknięcie ikonki z AirPort Express uruchamia ekran, gdzie rozpoczyna się łączenie. Niestety, proces kończy się fiaskiem, co widzicie poniżej.

Apple AirPort Express AirPlay 2 iOS 11.4 beta

AirPort Express dla zgodności z AirPlay 2 wymaga aktualizacji

AirPort Express, jeśli rzeczywiście ma zapewnić zgodność z technologią AirPlay 2, będzie musiał dostać aktualizację oprogramowania. Nie wiemy jednak, jakie plany ma Apple. Firma z Cupertino porzuciła rozwój własnych ruterów. Wspomniany w tym artykule sprzęt pochodzi z 2012 roku i trudno powiedzieć, czy producent rzeczywiście zechce mu zapewnić obsługę nowej funkcji. Z pewnością byłby to miły gest w stronę użytkowników. Jak będzie w rzeczywistości, to pewnie przekonamy się z czasem, gdy zostanie wydana finalna wersja iOS 11.4.

iOS 11.4 w finalnej wersji dopiero za kilka tygodni

iOS 11.4 dostępny jest od kilku dni w wersji beta, ale premiery finalnej odsłony tej aktualizacji nie spodziewajmy się w krótkim czasie. Apple pewnie udostępni to uaktualnienie dla iPhone’ów i iPadów dopiero w okolicy czerwca. Wtedy odbędzie się konferencja WWDC 2018 i możliwe, że wtedy dowiemy się czegoś więcej. Nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać. Więcej o możliwościach aplikacji Dom i HomeKit dowiecie się po obejrzeniu poniższego wideo.

źródło: Reddit

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij