Udostępnij
Tweetnij

macOS 10.13.4 do pobrania. Co nowego w tej aktualizacji od Apple’a?

macOS 10.13.4 to najnowsza aktualizacja oprogramowania dla komputerów Mac. System został udostępniony dziś w nocy i wprowadza nie tylko poprawki, ale także pewne nowości. Apple dodało wsparcie dla zewnętrznych kart graficznych czy funkcję Czat z firmą w aplikacji Wiadomości. Co nowego jeszcze wprowad`a macOS 10.13.4?

macOS 10.13.4 od kilku tygodni dostępny był w wersji beta. Wczoraj Apple udostępniło dla wszystkich użytkowników iPhone’ów i iPadów aktualizację do iOS 11.3. Teraz nadszedł czas na update dla komputerów Mac. Co nowego tu znajdziemy? Oficjalny wykaz zmian znajdziecie poniżej.

macOS 10.13.4 – wykaz zmian

  • dodaje obsługę funkcji Czat z firmą w Wiadomościach (na terytorium USA i Kanady);
  • wprowadza obsługę zewnętrznych procesorów graficznych (eGPU);
  • rozwiązuje problemy z nieprawidłowym wyświetlaniem grafiki w części aplikacji na iMacu Pro;
  • dodaje możliwości szybkiego przechodzenia do ostatniej (skrajnie prawej) otwartej zakładki w Safari przy użyciu kombinacji klawiszy Command + 9;
  • umożliwia sortowanie zakładek według nazw lub adresów URL (opcja Sortuj wg, dostępna po kliknięciu prawym przyciskiem myszy);
  • usuwa problem, który mógł uniemożliwiać wyświetlanie podglądu stron www w Wiadomościach;
  • pomaga chronić prywatność, wypełniając automatycznie nazwy użytkowników i hasła tylko po wybraniu ich w polu formularza internetowego;
  • dodaje ostrzeżenia wyświetlane w polu wyszukiwania inteligentnego Safari, jeśli używany formularz z hasłem lub danymi karty kredytowej znajduje się na niezaszyfrowanej stronie internetowej;
  • wprowadza wyświetlanie dodatkowych informacji na temat sposobu, w jaki określone funkcje wykorzystują Twoje dane osobowe.

Oczywiście, szczegółowe informacje na temat poprawek z zakresu bezpieczeństwa w macOS 10.13.4 będzie można znaleźć na tej stronie. Uaktualnienie jest już dostępne z poziomu sklepu Mac App Store. Wersji combo na razie w centrum pobierania Apple’a jeszcze nie udostępniono, ale to zapewne niedługo ulegnie zmianie. W celu zainstalowania nowej aktualizacji na Macu wymagane jest ponowne uruchomienie komputera. Oczywiście, pamiętajcie, że przeprowadzić przed rozpoczęciem instalacji aktualizacji backup. To nigdy nie zaszkodzi, a lepiej dmuchać na zimne.

Apple, poza macOS 10.13.4, udostępniło również wspomniany iOS 11.3 oraz uaktualnienia do tvOS 11.3 oraz watchOS 4.3. Te również są już dostępne do pobrania z użyciem dostępnych mechanizmów do przeprowadzania automatycznych aktualizacji.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

Na poniższym filmie zobaczysz możliwości aplikacji Pliki z iOS 11:

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij