Udostępnij
Tweetnij

iOS 12 wprowadzi w iBooks sekcję Dziś. Apple zmieni wygląd aplikacji

iOS 12 to nadchodząca wersja oprogramowania dla iPhone’ów i iPadów, które zobaczymy w trakcie WWDC 2018. Nowe plotki sugerują, że Apple wprowadzi w tym systemie odświeżoną aplikację iBooks. Tam ma nawiązywać wyglądem do App Store z iOS 11 i zostanie dodana sekcja Dziś, gdzie będą promowane książki czy ich autorzy.

iOS 12 zobaczymy w trakcie konferencji WWDC 2018. Wiemy, że keynote otwierający to wydarzenie odbędzie się dokładnie 4 czerwca. Jak dobrze wiemy, Apple w systemie iOS 11.3 zmieniło swego czasu nazwę iBooks na Books. To zwiastowało, że aplikacja zostanie odświeżona. Stara nazwa jednak z czasem powróciła i dlatego domyślamy się, że zmiany zostaną wprowadzone jednak w późniejszym czasie.

iOS 12 ma wprowadzić odświeżoną aplikację iBooks, która pewnie rzeczywiście zmieni nazwę na Books. Nowych informacji na ten temat dostarcza nam raport Macotakara. Apple w ciągu ostatnich miesięcy umieściło na LinkedIn sporo propozycji o pracę dla osób, które pracowałyby w zespole odpowiedzialnym za iBooks. Podobno aplikacja zostanie mocno odświeżona i jej wygląd ma być poniekąd zbliżony do nowego App Store. Ma pojawić się karta Dziś, gdzie będą promowane książki i ich autorzy oraz inna zawartość. To by pokrywało się z wcześniejszymi informacjami, które przekazał Bloomberg.

iOS 12 zobaczymy na WWDC 2018, ale Apple udostępni go we wrześniu

iOS 12 zostanie pokazany 4 czerwca i niedługo po tym zostanie oddany w ręce deweloperów. Kilka tygodni później powinien być dostępny także w ramach Apple Beta Software Program, a więc dla publicznych testerów. Premiera dla wszystkich użytkowników iPhone’ów i iPadów odbędzie się później. Dopiero we wrześniu tego roku.

iOS 12 może jednak nie wprowadzić wielu z planowanych na ten rok funkcji. Podobno o nowym ekranie początkowym dla iPhone’ów możemy zapomnieć. Ma on zostać wprowadzony dopiero w przyszłym roku. Wynika to z faktu, że „jedenastka” spotkała się z dużą krytyką. Apple podjęło więc decyzję, aby w tym roku skupić się przede wszystkim na stabilności i dopracowaniu software. Co nie zmienia faktu, że trochę nowości na pewno się pojawi. Najważniejsze z nich zostaną zaprezentowane światu pierwszego dnia WWDC 2018. Nie pozostaje nic innego, jak tylko cierpliwie czekać.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

źródło: Macotakara

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij