Udostępnij
Tweetnij

macOS 10.13.4 już niemal gotowy. Apple udostępnia wykaz zmian

macOS 10.13.4 to nadchodząca aktualizacja dla komputerów Mac. Apple udostępniło wczoraj szóstą betę tego systemu. Co ciekawe, w wybranych lokalizacjach, w tym po polsku, system w Mac App Store zawiera wykaz zmian. Dzięki temu już teraz, jeszcze przed planowaną premierę, wiemy co nowego wprowadza macOS 10.13.4.

macOS 10.13.4 znajduje się obecnie na etapie beta testów. Wiemy, że ten system zostanie udostępniony dla wszystkich prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Zbiegnie się to z premierą systemów iOS 11.3, watchOS 4.3 i tvOS 11.3, które również obecnie znajdują się w fazie publicznych testów. Tymczasem już teraz wiemy, co wprowadza nowy system dla Maców.

Apple w wybranych lokalizacjach udostępnia szczegółowy wykaz zmian, który obejmuje macOS 10.13.4 beta 6. W ten sposób już teraz możemy zobaczyć, co nowego wprowadzi to oprogramowanie. Zainteresowani? To zerknijcie na poniższą listę.

macOS 10.13.4 – wykaz zmian

  • dodaje obsługę funkcji Czat z firmą w Wiadomościach (na terytorium USA i Kanady);
  • wprowadza obsługę zewnętrznych procesorów graficznych (eGPU);
  • rozwiązuje problemy z nieprawidłowym wyświetlaniem grafiki w części aplikacji na iMacu Pro;
  • dodaje możliwości szybkiego przechodzenia do ostatniej (skrajnie prawej) otwartej zakładki w Safari przy użyciu kombinacji klawiszy Command + 9;
  • umożliwia sortowanie zakładek według nazw lub adresów URL (opcja Sortuj wg, dostępna po kliknięciu prawym przyciskiem myszy);
  • usuwa problem, który mógł uniemożliwiać wyświetlanie podglądu stron www w Wiadomościach;
  • pomaga chronić prywatność, wypełniając automatycznie nazwy użytkowników i hasła tylko po wybraniu ich w polu formularza internetowego;
  • dodaje ostrzeżenia wyświetlane w polu wyszukiwania inteligentnego Safari, jeśli używany formularz z hasłem lub danymi karty kredytowej znajduje się na niezaszyfrowanej stronie internetowej;
  • wprowadza wyświetlanie dodatkowych informacji na temat sposobu, w jaki określone funkcje wykorzystują Twoje dane osobowe.

Oczywiście, szczegółowe informacje na temat poprawek z zakresu bezpieczeństwa będzie można znaleźć na tej stronie. Apple w przyszłym tygodniu organizuje specjalną konferencję w Chicago. To event, który odbędzie się dokładnie 27 marca. Wtedy dowiemy się, kiedy zostaną udostępnione publicznie aktualizacje do macOS 10.13.4, iOS 11.3, tvOS 11.3 oraz watchOS 4.3. Możliwe, że nastąpi to dokładnie tego samego dnia, co nie byłoby jakimś zaskoczeniem.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

Na poniższym filmie zobaczysz możliwości aplikacji Pliki z iOS 11:

via 9to5mac

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij