iOS 11.2.5 beta 7 do pobrania. Apple sfinalizowało pracę nad aktualizacją

Dritone, 2018-01-20 09:28
0

iOS 11.2.5 beta 7 to najnowsza aktualizacja oprogramowania dla deweloperów, którą Apple udostępniło wczoraj wieczorem. Prace nad systemem sfinalizowano, o czym świadczy chociażby rozmiar uaktualnienia i brak aplikacji Feedback. Już w przyszłym tygodniu odbędzie się premiera dla wszystkich użytkowników iPhone’ów i iPadów.

Apple iOS 11.2.5 beta 7

iOS 11.2.5 beta 7 Apple udostępniło deweloperom aplikacji wczoraj, a potem też publicznym testerom. Ostatnia aktualizacja waży około 2 GB (w zależności od urządzenia), a więc jest znacznie cięższa od ostatnich bet. Tak, to finalny build GM (Golden Master), który w przyszłym tygodniu zostanie udostępniony dla wszystkich użytkowników. Koniec prac nad tym uaktualnieniem zdaje się też potwierdzać brak w ostatniej becie aplikacji Feedback do zgłaszania błędów i opinii.

iOS 11.2.5 zawiera poprawkę na ostatni błąd w iMessage, który pozwala na zawieszenie aplikacji Wiadomości iPhone’ów z użyciem specjalnego linku. Apple już wczoraj przekazało, że załatało ten błąd i rozwiązanie wprowadzi w przyszłym tygodniu. Tak też się stanie.

iOS 11.2.5 to suplement dla systemu z numerem 11.2

iOS 11.2.5 jest pomniejszą aktualizacją uzupełniającą dla wydanego na początku grudnia systemu z numerem 11.2. To oznacza, że za wiele nowości tu nie znajdziemy. Najważniejszą z nich jest wsparcie dla AirPlay 2. To technologia, którą zapowiedziano już w trakcie czerwcowej konferencji WWDC 2017. Szerzej na jej temat przeczytacie sobie w osobnym artykule. W ten sposób będzie można m.in. sterować wieloma źródłami dźwięku. Zgodne z tym rozwiązaniem urządzenia otrzymają własne karty na widżecie muzyki z centrum sterowania. Możecie to zobaczyć na poniższych zrzutach ekranowych.

iOS 11.2.5. beta 1 AirPlay 2

Następnie mamy głośnik HomePod. Apple zaprezentowało go również na WWDC 2017 i początkowo planowano uruchomić sprzedaż w grudniu. Tego jednak nie udało się zrobić i doszło do opóźnienia. Wiemy jednak, że premiera tego sprzętu jest już blisko. Gigant z Cupertino ujawni informacje o dostępności zapewne w przyszłym tygodniu. Tym bardziej, że urządzenie doczekało się certyfikatu od FCC.

iOS 11.2.5 to jedna z kilku aktualizacji. W przyszłym tygodniu spodziewajmy się także watchOS 4.2.2, tvOS 11.2.5 oraz macOS 10.3.3, które też obecnie znajdują się w fazie beta testów. Nie pozostaje nic innego, jak cierpliwie czekać do przyszłego tygodnia. Jeśli czekacie na iOS 11.3 beta, to ta aktualizacja zapewne zostanie także wydana w niedługim czasie.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

Na poniższym filmie obejrzysz możliwości aplikacji Dom i HomeKit:

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy
The following two tabs change content below.

Dritone

Redaktor prowadzący
Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.
Apple iOS · · · · · · · ·