Udostępnij
Tweetnij

Apple odda użytkownikom iPhone’ów lepsze narzędzia do kontroli rodzicielskiej

Apple wciąż nie wprowadziło środków ochrony przed nieodpowiednimi treściami, które mogłyby w pełni spełniać wymogi rodziców. Zauważyli to, niestety, również inwestorzy. Postanowili oni napisać list do giganta z Cupertino, w którym zwracają uwagę na powagę sytuacji. Firma postanowiła im odpowiedzieć – udostępni lepsze narzędzia do kontroli rodzicielskiej.

Apple wciąż nie wprowadziło środków ochrony przed nieodpowiednimi treściami, które mogłyby w pełni spełniać wymogi rodziców. Zauważyli to, niestety, również inwestorzy. Postanowili oni napisać list do giganta z Cupertino, w którym zwracają uwagę na powagę sytuacji. Firma postanowiła im odpowiedzieć – udostępni lepsze narzędzia do kontroli rodzicielskiej.

iphone dzieci

Apple wciąż jest kontrolowane przez uważnych inwestorów. I choć sprzedaż w firmie ma się dobrze (pomimo opóźnień, które gwarantuje nam ostatnio Tim Cook z ekipą), to nie wszystko jednak inwestorom się podoba. Ostatnio kością niezgody stała się kontrola rodzicielska, która według przedsiębiorców, powinna być zaostrzona. Gigant postanowił odpowiedzieć na te zarzuty.

W otwartym liście od Apple inwestorzy piszą o tym, że kontrola rodzicielska nie jest aż tak zaawansowana, aby dzieci mogły korzystać ze smartfonów czy tabletów bezpiecznie. Głównymi niebezpieczeństwami są, oczywiście, nieodpowiednie treści, do których dziecko ma dostęp cały czas, jeśli rodzic nie wie, jak temu zapobiegać. Prawie wszyscy rodzice deklarują, że kontrolują dostęp dziecka do internetu, jednak nie każdemu się to udaje. Dlatego inwestorzy postanowili zwrócić uwagę giganta na ten właśnie problem. Autorzy listu proponują, aby wprowadzić automatyczną blokadę treści ze względu na wiek użytkownika. Przy pierwszym włączeniu smartfona musielibyśmy podać, ile dany posiadacz sprzętu ma lat. Urządzenie samo miałoby blokować nieodpowiednie treści.

Apple udostępni lepsze narzędzia, ale teraz konkretów nie podaje

Apple w szerokiej odpowiedzi napisało, że kontrolę rodzicielską wprowadziło w 2008 roku i od tego czasu wciąż ją usprawnia. Rodzice, jak twierdzi gigant, mają już sporo możliwości, by blokować nieodpowiednie treści dziecku. W odpowiedzi można także przeczytać, że gigant już zastanawia się nad nowymi rozwiązaniami. Co więcej, ma już niektóre w planach i będą one wdrożone w najbliższej przyszłości. Niestety, nie podano konkretnych przykładów. Na efekty będziemy musieli jeszcze zaczekać. Być może niedługo telefony nastolatków będą oferowały treść inną niż w przypadku osób starszych. Cóż, wtedy zawsze będą oni mogli używać Face ID do odblokowania iPhone’ów członków rodziny.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

Na poniższym filmie obejrzysz możliwości aplikacji Dom i HomeKit:

Źródło: imore

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij