Udostępnij
Tweetnij

Siri w iOS 11.2.5 odtwarza podcasty po zapytaniu o wiadomości. Apple pomyślało o tym dla HomePoda

iOS 11.2.5 to nadchodząca aktualizacja oprogramowania dla iPhone’ów, która znajduje się w fazie beta testów. Co ciekawe, Siri w tym systemie inaczej reaguje na zapytania związane z wiadomościami. Wtedy zaczynają być uruchamiane podcasty. Apple zapewne dodało taką opcję z myślą o głośniku HomePod, który niedługo zadebiutuje na rynku.

iOS 11.2.5 to nadchodząca aktualizacja oprogramowania dla iPhone’ów, która znajduje się w fazie beta testów. Co ciekawe, Siri w tym systemie inaczej reaguje na zapytania związane z wiadomościami. Wtedy zaczynają być uruchamiane podcasty. Apple zapewne dodało taką opcję z myślą o głośniku HomePod, który niedługo zadebiutuje na rynku.

Apple HomePod AirPlay 2 Siri

Siri od niedawna zmieniła swoje zachowanie na iPhone’ach z zainstalowanym systemem iOS 11.2.5 beta. Dotyczy to zapytań związanych z nowymi wiadomościami. Wtedy nie są otwierane typowe aplikacje z aktualnościami. W zamian serwowane są codzienne podcasty z The Washington Post z możliwością przełączenia na Fox News, NPR czy CNN. Funkcja ta nie działa w starszych systemach, jak chociażby ostatniej publicznej wersji, czyli iOS 11.2.1.

Siri ogranicza jednak takie działanie do sytuacji, gdy użytkownik może nie widzieć ekranu. Czyli na przykład w trakcie noszenia słuchawek czy uruchomionej funkcji CarPlay. Wiele wskazuje na to, że Apple dodało taką możliwość z myślą o głośniku HomePod, którego premiery spodziewamy się w tym kwartale.

Siri zapewne czeka na głośnik HomePod

Apple opóźniło premierę głośnika HomePod, ale jego debiut w sklepach odbędzie się najpewniej w tym kwartale. Urządzenie to ma powierzchnię dotykową, ale nie jest to ekran, który mógłby zaprezentować czytelne informacje. Dlatego podcasty z pewnością sprawdzą się w sytuacji, gdy zapytacie Siri o nowe aktualności na HomePodzie.

Apple udostępni iOS 11.2.5 już w niedługim czasie

iOS 11.2.5 obecnie znajduje się w fazie beta testów, gdzie kilka dni temu testerzy otrzymali trzecią betę oprogramowania. W rzeczywistości jest to niewielki suplement dla systemu z numerem 11.2 wydanego na początku grudnia. Dlatego Apple nie oznaczyło tej wersji numerem 11.3.

iOS 11.2.5 wprowadzi wsparcie dla technologii AirPlay 2 i to jest najważniejsza nowość w tej wersji. W ten sposób zostanie dodana obsługa multi-room, gdzie będzie można sterować wieloma źródłami dźwięku. Na widżecie muzyki z centrum sterowania znajdziecie wszystkie zgodne z tym rozwiązaniem urządzenia. Będzie to także Apple TV 4. generacji oraz model 4K, które dostaną aktualizację do tvOS 11.2.5. Możecie to zobaczyć poniżej.

iOS 11.2.5. beta 1 AirPlay 2

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

Na poniższy filmie obejrzysz możliwości aplikacji Pliki z iOS 11:

źródło: 9to5mac

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij