Samsung Galaxy S8, S8+ i Note 8 lepsze niż iPhone X? Według Consumer Reports tak

Katarzyna Dąbkowska, 2017-12-06 15:17
1

iPhone X, według Consumer Reports, jest smartfonem gorszym niż Samsung Galaxy S8, Galaxy S8+ czy Note 8. Najnowszy smartfon Apple’a ma górować nad przeciwnikami pod względem kamery i technologii Face ID. Przyczyną niskiej punktacji jest między innymi brak przycisku Początek oraz wysoki koszt zakupu.

Apple iPhone X gesty animoji Face ID

Consumer Reports, serwis, który wydaje opinie o telefonach i tym samym pomaga użytkownikom w podjęciu decyzji o zakupie smartfona opublikował nowy raport. CR uważa, że Samsung Galaxy S8, Galaxy S8 + i Galaxy Note 8 są lepszymi urządzeniami niż jubileuszowy telefon Apple’a, jeśli traktować je jako pakiet. Strona opublikowała recenzję nowego sprzętu giganta z Cupertino. iPhone X zyskał wysokie noty w wielu dziedzinach, to smartfony Samsunga biją go na głowę jeśli brać pod uwagę baterię.

Consumer Reports donosi również, że lepszy niż model X jest chociażby iPhone 8 lub 8 Plus. Powód? Chodzi tutaj o przycisk Początek, który, według serwisu, ma być niezwykle ważny dla użytkownika. Co więcej, kosztuje znacznie mniej od nowego modelu, a jest mniej podatny na uszkodzenia.

Consumer Reports twierdzi, że iPhone X jest zbyt kruchy

Według CR iPhone X ma również najlepszy aparat, jaki kiedykolwiek testował ten serwis. Face ID także działa bardzo skutecznie i szybko odblokowuje telefon. Kolejnym powodem, dla którego telefon osiąga niski wynik w stosunku do własnego iPhone’a z “ósemką”, jest kruchość smartfona. Najdelikatniejszy jest ekran, którego wymiana sporo kosztuje. Ale o niej wiemy już od dawna. Jeśli chodzi o liczby, Galaxy S8, Galaxy S8 +, iPhone 8, 8 Plus uzyskały wynik 81 na 100, a X i Galaxy Note 8 uzyskały o jeden punkt niżej. Warto jednak pamiętać, że CR wydaje bardzo bezpieczne opinie. Przykładem może być tutaj sytuacja z Samsungiem S5 i S6, kiedy po premierze drugiego serwis polecał zakup „piątki”.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

Obejrzyj również film: iOS 11 – 11 najciekawszych nowości w systemie Apple:

Źródło: consumerreports

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy
The following two tabs change content below.

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.
  • Nazir

    Samsung już kolejny rok zamiata rynek i deklasuje Apple ale innych