Udostępnij
Tweetnij

Apple udostępnia iOS 11.2 beta 6 i macOS High Sierra 10.13.2 beta 6 (aktualizacja: iOS 11.2 już finalny)

Apple udostępniło deweloperom aplikacji systemy iOS 11.2 beta 6 oraz macOS High Sierra 10.13.2 beta 6. To już w zasadzie finalne wersje oprogramowania, co sugeruje ich rozmiar. Już niedługo uaktualnienia te zostaną udostępnione publicznie dla wszystkich użytkowników i będzie mógł je pobrać każdy użytkownik sprzętów z nadgryzionym jabłkiem.

Apple udostępniło deweloperom aplikacji systemy iOS 11.2 beta 6 oraz macOS High Sierra 10.13.2 beta 6. To już w zasadzie finalne wersje oprogramowania, co sugeruje ich rozmiar. Już niedługo uaktualnienia te zostaną udostępnione publicznie dla wszystkich użytkowników i będzie mógł je pobrać każdy użytkownik sprzętów z nadgryzionym jabłkiem.

iOS 11.2 beta 6 macOS 10.13.2 beta 6

Aktualizacja: dziś Apple zdecydowało się udostępnić finalne wydanie iOS 11.2. Nie bez powodu, bo 2 grudnia na iPhone’ach zaczął objawiać się dziwny błąd, który powodował ponowne uruchamianie oprogramowania. Dlatego z poprawką nie czekano do przyszłego tygodnia i wydano ją w sobotę.

iOS 11.2 beta 6 to już szóste, poglądowe wydanie tej wersji systemu. Apple rozpoczęło publiczne testy oprogramowania pod koniec października i domyślamy się, że ma w planach udostępnić uaktualnienie dla wszystkich użytkowników iPhone’ów i iPadów jeszcze w tym miesiącu. Jest bardzo możliwe, że nastąpi to już nawet za kilka dni.

iOS 11.2 beta 6 waży prawie 2 GB. To oznacza, że najpewniej mamy tu do czynienia z finalnym buildem tej aktualizacji. Zdaje się to potwierdzać także brak aplikacji Feedback, która jest usuwana w momencie kończenia testów. Nie można jednak wykluczyć, że dojdzie do sytuacji, z którą mieliśmy do czynienia przy okazji systemu z numerkiem 11.1, gdzie udostępniono testerom jeszcze jedną małą aktualizację przed upublicznieniem dla wszystkich.

iOS 11.2 wprowadzi trochę nowości, ale z jednej z najciekawszych z nich w Polsce nie skorzystamy. To Apple Pay Cash zapowiedziane na WWDC 2017. W ten sposób użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych będą mogli wysyłać sobie pieniądze z użyciem iMessage.

Apple wprowadziło także w iOS 11.2 wsparcie dla bezprzewodowych ładowarek o mocy 7,5W. Dzięki temu użytkownicy iPhone’ów 8 i X będą mogli używać zgodnych akcesoriów, gdzie obecnie w ten sposób można je ładować tylko z użyciem mocy do 5W. Niestety, pełnej obsługi standardu Qi 1.2 nie będzie, a ten pozwala na opcjonalne wykorzystanie ładowarek o mocy 15W. Warto też wspomnieć o przełącznikach dla Wi-Fi i Bluetooth w centrum sterowania. Ich dotknięcie nie powoduje całkowitego wyłączenia tych modułów, a jedynie zerwanie połączeń. Dlatego wprowadzono tam nowe, czytelne komunikaty, które mają to wyjaśniać (widzicie je poniżej).

iOS 11.2 beta 3

iOS 11.2 wprowadza także pomniejsze udoskonalenia w różnych obszarach oprogramowania. Te najważniejsze z nich wyłapano już w pierwszej becie systemu. Możecie o nich przeczytać tutaj.

Nie tylko iOS 11.2 beta 6, bo Apple udostępnia też nową betę macOS 10.13.2

Apple wydało testerom również szóstą betę macOS 10.13.2. Ten system również zostanie publicznie udostępniony wraz z nowym oprogramowaniem dla iPhone’ów. Pojawią się także watchOS 4.2 i tvOS 11.2, ale w przypadku tych ostatnich nowych wersji beta nie wydano.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

Na poniższym filmie obejrzysz możliwości aplikacji Pliki z iOS 11:

via: Macrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij