Udostępnij
Tweetnij

Jony Ive opowiada o projektowaniu iPhone’a X dla Apple i początkach kariery

Jony Ive to projektant znany z Apple. Zaprojektował między innymi telefon iPhone X, ale nie tylko. Na jego koncie jest także nowa siedziba giganta z Cupertino. W nowym wywiadzie designer opowiada w kilku słowach o projektowaniu urządzeń dla swojej firmy i początkach kariery. Wiele może zawdzięczać swojemu ojcu.

Jony Ive to projektant znany z Apple. Zaprojektował między innymi telefon iPhone X, ale nie tylko. Na jego koncie jest także nowa siedziba giganta z Cupertino. W nowym wywiadzie designer opowiada w kilku słowach o projektowaniu urządzeń dla swojej firmy i początkach kariery. Wiele może zawdzięczać swojemu ojcu.

Apple iPhone X Airpods Stay

Jony Ive znany jest przede wszystkim jako projektant z Apple. Odpowiedzialny jest za zaprojektowanie nie tylko samych urządzeń giganta z Cupertino, ale również nowej siedziby firmy. Gigant wyniósł go na szczyt popularności, jednak to nie jej zawdzięcza karierę. W rozmowie ze Smithsoniam Magazine Jony Ive postanowił opowiedzieć o swoich początkach oraz o projektowaniu najnowszego smartfona dla Apple.

W wywiadzie Ive potwierdził, że to jego ojciec był dla niego inspiracją. Stwierdził, że zawarł on z nim umowę świąteczną. Jeśli znajdzie projekt i go narysuje, jego ojciec poświęci mu czas i zabierze go do warsztatów uniwersyteckich, by tam go dokończyć. Przez lata stworzyli razem wiele projektów. Używali zarówno z drewna, jak i metalu. Ive powiedział też, że z czasem jego rysunki stały się rzadsze, a pomysły bardziej płynne, zmieniające się.

Może cię zainteresować: Najlepsze nowe aplikacje na iOS z listopada

Ive powiedział też kilka słów na temat nowego smartfona. Stwierdził, że iPhone X to urządzenie, do którego Apple dążyło od lat. Opowiedział też o tworzeniu sprzętu dla giganta. Powiedział, że każde z takich urządzeń jest ciągle udoskonalane, a projektanci wciąż uczą się na swoich błędach.

Jony Ive mówi, że iPhone X to nowy rozdział dla Apple

iiPhone X był tworzony łącznie ponad 2 lata. Smartfon jest według Jony’ego Ive’a kolejnym rozdziałem w firmie. Nie dotyczy to tylko samego wzornictwa. Również tego, co oferuje oprogramowanie telefonu i jak zmieniło się przez kolejne lata. Dziś to już nie tylko urządzenie do dzwonienia, oglądania filmów czy wysyłania emoji. To coś, co stało się integralną częścią życia wielu ludzi.

Obejrzyj również: Pliki z iOS 11 – przegląd możliwości

Źródło: Smithonianmag

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij