Udostępnij
Tweetnij

iOS 11.2 beta 5 do pobrania. Apple udostępnia też inne bety

iOS 11.2 beta 5 to najnowsza aktualizacja, którą otrzymali deweloperzy aplikacji. Apple pomału finalizuje już prace nad tym systemem, jak i macOS 10.13.2, watchOS 4.2 oraz tvOS 11.2, które zostaną wydane dla wszystkich w tym samym czasie. Firma z Cupertino udostępni te wersje oprogramowania zapewne jakoś na początku grudnia.

iOS 11.2 beta 5 to najnowsza aktualizacja, którą otrzymali deweloperzy aplikacji. Apple pomału finalizuje już prace nad tym systemem, jak i macOS 10.13.2, watchOS 4.2 oraz tvOS 11.2, które zostaną wydane dla wszystkich w tym samym czasie. Firma z Cupertino udostępni te wersje oprogramowania zapewne jakoś na początku grudnia.

Apple iOS 11.2 beta 5

iOS 11.2 beta 5 to już piąta, poglądowa wersja nowego systemu dla użytkowników iPhone’ów oraz iPadów, którą wydano w kilka dni po udostępnieniu czwartej bety. Rozmiar nowej aktualizacji dla deweloperów sugeruje, że mamy tu już do czynienia z ostateczną wersją, która w niedługim czasie zostanie wydana dla wszystkich. Spodziewamy się, że nastąpi to w okolicy początku grudnia.

iOS 11.2 wprowadza przede wszystkim Apple Pay Cash, co jednak niespecjalnie zainteresuje użytkowników z Polski. To usługa zapowiedziana w trakcie czerwcowej konferencji WWDC 2017, która pozwala na przesyłanie pieniędzy pomiędzy użytkownikami poprzez iMessage. Niestety, na razie wyłącznie w Stanach Zjednoczonych.

iOS 11.2 wprowadzi także szybsze ładowanie baterii nowych iPhone’ów 8 i X z użyciem ładowarek bezprzewodowych. Obecnie maksymalna moc to 5W, ale po wydaniu aktualizacji będzie można używać tych o mocy 7,5W. Niestety, Apple w pełni nie wykorzystuje możliwości standardu Qi w wersji 1.2, który zakłada opcjonalnie możliwość wykorzystania ładowarek o mocy do 15W.

iOS 11.2 wprowadza także zmiany w centrum sterowania. Pierwsze dotyczą przełączników dla Bluetooth i Wi-Fi. Jak dobrze wiemy, ich dotknięcie wcale nie powoduje wyłączenia tych modułów. Jedynie zrywane są wszystkie dotychczasowe połączenia z innymi urządzeniami. Apple postanowiło to rozjaśnić i teraz będą wyświetlane specjalne komunikaty. Następnie mamy nowe karty na widżecie muzyki, gdzie będą pojawiały się wszystkie urządzenia zgodne z AirPlay 2 (choć to może jednak docelowo pojawić się później). Pojawi się także wiele pomniejszych zmian i o części z nich przeczytacie tutaj.

Wraz z iOS 11.2 Apple wyda też macOS 10.13.2, watchOS 4.2 i tvOS 11.2

iOS 11.2 zostanie udostępniony dla wszystkich wraz z innymi systemami Apple’a. Mowa o macOS 10.13.2, watchOS 4.2 czy tvOS 11.2. Ich premiera powinna odbyć się w tym samym czasie. Nie pozostaje w zasadzie nic innego, jak tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

Na poniższym filmie obejrzysz możliwości aplikacji Pliki:

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij