Udostępnij
Tweetnij

iPhone 8 i 8 Plus sprzedają się lepiej niż oczekiwano. Apple zaliczyło świetny kwartał

Apple ogłosiło wczoraj nowe wyniki finansowe za poprzedni kwartał, który był już ostatnim w całym roku fiskalnym firmy z Cupertino. Tim Cook przekazał, że iPhone 8 oraz 8 Plus sprzedają się lepiej niż zakładano. Firma z pewnością nie ma powodów do narzekań i nastawia się na to, że obecny kwartał będzie najlepszym w historii.

Apple ogłosiło wczoraj nowe wyniki finansowe za poprzedni kwartał, który był już ostatnim w całym roku fiskalnym firmy z Cupertino. Tim Cook przekazał, że iPhone 8 oraz 8 Plus sprzedają się lepiej niż zakładano. Firma z pewnością nie ma powodów do narzekań i nastawia się na to, że obecny kwartał będzie najlepszym w historii.

Tim Cook Apple iPhone 8

Dziś ma miejsce rynkowy debiut jubileuszowego smartfona iPhone X. Na dzień przed tym wydarzeniem Apple podzieliło się ostatnimi wynikami finansowymi. Firma z Cupertino zaliczyła świetny kwartał, który był znacznie lepszy od adekwatnego okresu sprzed roku. Tim Cook chwali się, że telefony iPhone 8 i 8 Plus sprzedają się lepiej niż oczekiwano.

Apple w zeszłym kwartale, który był ostatnim w 2017 roku finansowym firmy, sprzedało 46,7 mln iPhone’ów. To o 1,2 mln więcej niż w adekwatnym okresie sprzed roku. Co ciekawe, wzrosła też sprzedaż iPadów. Tablety z iOS sprzedały się w liczbie 10,3 mln sztuk. To o cały milion więcej niż rok temu. Sprzedaż komputerów Mac też poszybowała w górę o około 500 tysięcy i zamknęła się w liczbie 5,4 mln sztuk.

iPhone 8 nie został więc w cieniu modelu X

iPhone 8 i 8 Plus sprzedawały się lepiej niż oczekiwano, co potwierdził sam Tim Cook. Apple zakładało pewnie nieco gorszą sprzedaż z racji tego, że wiele osób oczekiwało na debiut jubileuszowego iPhone’a X. Mimo to, wiele osób zdecydowało się jednak za kup tańszych „ósemek”. Co jednak ciekawe, sprzedaż telefonów z iOS przekłada się na coraz mniejszy udział w przychodach firmy z Cupertino, co widać na poniższym wykresie. Do niedawno było to nawet około 70%, a w ostatnim kwartale widzimy, że już tylko 55%. Rosną takie kategorie, jak inne czy usługi.

Apple wyniki finansowe Q3 2017
grafika: Macrumors.com

Apple z samych usług miało w zeszłym kwartale przychody na poziomie aż 8,5 mld dolarów. Dla porównania, to o 2,2 mln dolarów więcej (lub jak kto woli 34%) niż przed rokiem. Dział usług sam w sobie jest już na tyle duży, że z powodzeniem znalazłby się na liście Fortune 100. Apple Music ma o 75% więcej subskrybentów niż rok temu. Rośnie także liczba użytkowników iCloud. Obecnie z różnych subskrypcji firmy Tima Cooka korzysta już około 210 mln użytkowników, a w zeszłym kwartale przybyło ich 25 mln.

Apple w zeszłym kwartale miało przychód na poziomie 52,6 mld dolarów, a zysk netto wyniósł 10,7 mld dolarów. To 1,7 mld dolarów więcej niż rok temu. Obecnie gigant z Cupertino ma w gotówce i płynnych papierach wartościowych prawie 269 mld dolarów.

Apple dopiero idzie po rekord w całej historii firmy

Apple w rzeczywistości przygotowuje się na najlepszy kwartał w całej historii firmy. To ten obecny, gdzie prognozowany jest przychód na poziomie aż 84-87 mld dolarów. Rekordowym kwartałem na razie pozostaje ten ostatni 2016 roku (czyli pierwszy 2017 roku fiskalnego), gdy przychody były na poziomie 78,4 mld dolarów.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

Na poniższym filmie obejrzysz 11 najciekawszych nowości z iOS 11:

źródło: Macrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij