Udostępnij
Tweetnij

iPhone 9, 9 Plus i XI z tym samym Face ID, które ma iPhone X

iPhone 9, 9 Plus i XI (?!) to smartfony, które zobaczymy dopiero za niespełna rok. Wiemy jednak, że Apple zamierza we wszystkich nowych modelach zaimplementować kamerę TrueDepth z funkcją Face ID. Podobno jednak nie będzie ona różniła się znacząco od tej, którą zaimplementowano w tegorocznym smartfonie iPhone X.

iPhone 9, 9 Plus i XI (?!) to smartfony, które zobaczymy dopiero za niespełna rok. Wiemy jednak, że Apple zamierza we wszystkich nowych modelach zaimplementować kamerę TrueDepth z funkcją Face ID. Podobno jednak nie będzie ona różniła się znacząco od tej, którą zaimplementowano w tegorocznym smartfonie iPhone X.

iPhone 9 Plus Face ID TrueDepth iPhone X

iPhone 9 i 9 Plus będą następcami tegorocznych „ósemek”. Z kolei iPhone XI, o ile tak rzeczywiście zostanie nazwany, a nie z dopiskiem Xs czy inaczej, będzie drugą generacją tegorocznego, jubileuszowego telefonu iPhone X. Już wcześniej w sieci pojawiały się sugestie, że Apple w przyszłym roku definitywnie pożegna się z Touch ID i postawi na nowe Face ID, które zaimplementowano w iPhonie X. Tak prawdopodobnie będzie, bo sugeruje to analityk KGI Securities, Ming Chi Kuo, a ten często dostarcza nam sprawdzonych informacji z obozu giganta z Cupertino.

Nie przegap: Najlepsze nowe aplikacje i gry na Apple iOS [październik 2017]

iPhone X dopiero trafi do sprzedaży i wiemy, że jego późniejsza premiera wynika m.in. z problemów z dostawami wybranych komponentów dla kamery TrueDepth. To sprawiło, że produkcja szła dosyć wolno, czego potwierdzenie zapewne otrzymaliśmy w trakcie tegorocznej przedsprzedaży. Smartfony bardzo szybko się wyprzedały poprzez oficjalny sklep internetowy Apple’a i obecnie czas oczekiwania na realizację zamówienia to aż 5-6 tygodni. Kuo twierdzi, że w przyszłym roku nie dojdzie to takich problemów.

iPhone 9, 9 Plus i XI mają być gotowe na czas

iPhone 9, 9 Plus i XI trafią do sprzedaży bez większych opóźnień. Już teraz produkcja komponentów dla kamery TrueDepth jest zwiększana i niedługo dostawy mają przebiegać już płynnie. Apple nie popełni błędu z tego roku i nie dopuści do tego, aby dostawy podzespołów były niekompletne, co mogłoby wpłynąć negatywnie na produkcję.

TrueDepth i Face ID prawdopodobnie bez większych zmian

iPhone 9, 9 Plus i XI dostaną kamery TrueDepth i Face ID, ale to rozwiązania, które prawdopodobnie nie ulegną większym zmianom. Jednym zdaniem, nie zostaną po prostu znacząco udoskonalone. Co w zasadzie ma sens. Wcześniejsze prognozy analityka zakładały, że Apple z nowym rozwiązaniem może być nawet 2,5 roku przed konkurencją. Wprowadzenia zmian technicznych mogłoby spowodować, że znowu pewne elementy dla kamery mogłyby być dostarczane w mniejszych ilościach. Skoro jednak coś działa i to bardzo dobrze, to po co to zmieniać, skoro konkurencja i tak jest w tyle, prawda? Kuo uważa, że nadal zostanie użyty ten sam projektor kropek WLO. To samo dotyczy czterosoczewkowej kamery podczerwieni.

Zobacz także: 11 najciekawszych sposobów na oszczędzanie energii w iOS 11

Na poniższym filmie obejrzysz możliwości aplikacji Pliki z iOS 11:

źródło: Macrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij