Udostępnij
Tweetnij

iPhone X nie pozwoli Apple utrzymać pozycji? Huawei może wskoczyć na drugie miejsce

iPhone X, który już wkrótce trafi do sklepów, być może jednak nie pozwoli firmie Apple utrzymać drugiej pozycji na rynku smartfonów. IDC sugeruje, że Huawei w niedługim czasie zdoła przegonić giganta z Cupertino i będzie to możliwe m.in. dzięki premierze modeli Mate 10. Na samej górze, gdzie znajduje się Samsung, na zmiany na razie się nie zapowiada.

iPhone X, który już wkrótce trafi do sklepów, być może jednak nie pozwoli firmie Apple utrzymać drugiej pozycji na rynku smartfonów. IDC sugeruje, że Huawei w niedługim czasie zdoła przegonić giganta z Cupertino i będzie to możliwe m.in. dzięki premierze modeli Mate 10. Na samej górze, gdzie znajduje się Samsung, na zmiany na razie się nie zapowiada.

Apple iPhone X

iPhone X zbliża się wielkimi krokami. Za dziesięć dni zostanie uruchomiona przedsprzedaż jubileuszowego telefonu, a tydzień później powinien on być dostępny w sklepach. Choć pierwsze wysyłki realizowane do wybranych państw sugerują, że smartfonów nie będzie wiele. Apple wiąże z tym modelem wielkie nadzieje, ale możliwe, że trochę się przeliczy, co zdaje się sugerować nowy raport IDC.

IDC przepowiada, że Apple może wkrótce stracić drugą pozycję na rynku smartfonów, gdzie liderem pozostaje Samsung. Firma z Cupertino może spaść na trzecie miejsce, a te należące obecnie do niej przypadnie Huawei i iPhone X może nie zapobiec tym zmianom. Chińczycy już teraz depczą firmie z Cupertino po piętach i ich udział na rynku smartfonów jest niewiele mniejszy. Różnica występuje w dziesiętnych częściach %.

Z raportu IDC wynika, że Huawei może prześcignąć Apple m.in. za sprawą dobrej sprzedaży smartfonów z serii Mate 10, których premiera odbyła się wczoraj w Monachium. Telefony te dostały wiele funkcji z zakresu sztucznej inteligencji i możliwe, że właśnie to sprawi, że będą cieszyły się dużym zainteresowaniem. Do zmiany na drugiej pozycji może dojść w tym lub przyszłym roku.

iPhone X może nie sprzedać się w wielkich ilościach, bo Apple ma problemy z produkcją

iPhone X to jednak smartfon, który na pewno będzie cieszył się dużą popularnością. Niestety, fakty są takie, że tak mogłoby być, gdyby Apple było w stanie dostarczyć na rynek ich odpowiednią ilość. Jak dobrze wiemy, partnerzy firmy z Cupertino nie są w stanie produkować tyle telefonów, jak chciałby tego Tim Cook. Wczoraj wspominaliśmy wam o pierwszych wysyłkach urządzeń z chińskich fabryk, które objęły „tylko” 46,5 tysiąca sztuk.

iPhone X produkowany jest w ograniczonych ilościach, gdyż problemy sprawia kamera TrueDepth. Nie, nie chodzi o to, że nie działa jak należy czy coś podobnego. Jest ona bardzo zaawansowana i dostawy jednego z kluczowych jej elementów o nazwie Romeo są bardzo niewielkie. Jego braki sprawiają, że produkcja nie może odbywać się pełną parą.

Zobacz także: 11 najlepszych sposobów na oszczędzanie baterii w iOS 11

Na poniższym filmie obejrzysz 11 najciekawszych nowości z iOS 11:

źródło: CNBC

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij