Udostępnij
Tweetnij

Apple Pay w Polsce naprawdę blisko? BZ WBK jest już technicznie gotowy

Apple Pay to usługa, na którą w Polsce Tim Cook i spółka cały czas każą nam czekać. Pomimo tego, że nasz kraj jest idealnie przygotowany do obsługi tego rozwiązania. Możliwe jednak, że płatności iPhone’ami będziemy już wkrótce mogli dokonywać w polskich sklepach. BZ WBK może być jednym z pierwszych polskich banków, który wprowadzi usługę do kraju.

Apple Pay to usługa, na którą w Polsce Tim Cook i spółka cały czas każą nam czekać. Pomimo tego, że nasz kraj jest idealnie przygotowany do obsługi tego rozwiązania. Możliwe jednak, że płatności iPhone’ami będziemy już wkrótce mogli dokonywać w polskich sklepach. BZ WBK może być jednym z pierwszych polskich banków, który wprowadzi usługę do kraju.

Apple Pay

Apple Pay debiutowało w Stanach Zjednoczonych niespełna trzy lata temu. Tymczasem jaki kraj jest jednym z najlepiej przygotowanych do wdrożenia takiej usługi? Okazuje się, że nasza Polska. Tymczasem w jakim państwie usługi tej ciągle nie ma? Odpowiedź na to pytanie jest wam dobrze znana. Możliwe jednak, że coś w tej kwestii niedługo ulegnie zmianie.

Mamy najszerszą ofertę płatności na rynku. Nasi klienci mogą już korzystać z Android Pay, HCE czy Blika. Do pełni szczęścia brakuje nam już tylko jednego elementu w tym obszarze. Chcemy go udostępnić, ale na tę chwilę nie mogę nic więcej o tym powiedzieć – powiedział dziś na konferencji Marcin Pawłowski, dyrektor obszaru marketingu detalicznego i rozwoju oferty w BZ WBK. Mowa, oczywiście, o Apple Pay.

BZ WBK może być jednym z pierwszych polskich banków, który przetrze szlaki w kraju dla usługi Apple Pay. Cashless raportuje, że bank może prowadzić już naprawdę zaawansowane rozmowy z firmą z Cupertino i technicznie jest przygotowany do wprowadzenia nowej usługi. Na przeszkodzie stoi jednak Apple, które to musi w końcu zdecydować się na wprowadzenia rozwiązania do naszego kraju, a to raczej w tym roku nie nastąpi.

O Apple Pay w Polsce w tym roku można zapomnieć

Apple Pay na pewno nie zostanie udostępnione w naszym kraju w tym roku. Inne banki również wprowadzą zapewne z firmą z Cupertino zaawansowane rozmowy na ten temat, ale na szybkie wdrożenie usługi się nie zanosi. Prawda jest taka, że to nie problem polskich banków, a Tima Cooka i jego firmy, która musi w końcu podjąć decyzję związaną z wprowadzeniem takiego systemu płatności do Polski. Możliwe, że w niedługim czasie w końcu to nastąpi.

Tymczasem konkurencja nie śpi

Google zdecydowało się na wdrożenie usługi Android Pay do Polski już prawie rok temu. Uruchomiono ją w kraju w połowie listopada 2016 roku i początkowo wsparcie zaoferowało tylko kilka banków. Potem Androida Pay wdrożono w kolejnych i wiemy, że jeszcze w tej połowie roku usługa ma pojawić się m.in. w ING Banku Śląskim. Pozostaje wierzyć, że Apple Pay w kraju też nie jest odległą kwestią i liczyć na to, że początek przyszłego roku rzeczywiście przyniesie nam premierę tego rozwiązania w Polsce.

Na poniższym filmie obejrzysz aplikację Pliki z iOS 11:

źródło: Cashless

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij