Udostępnij
Tweetnij

iPhone X z Face ID działa, tak jak należy? Na konferencji Apple nie dostaliśmy dowodu

Podczas konferencji i prezentacji telefonu iPhone X Apple pokazało nową funkcję w telefonie – FaceID. Problem w tym, że iPhone X, po którego w pierwszej kolejności sięgnął Craig Federighi nie odblokował się. Powstało zatem wiele pytań – czy to po prostu zwykły błąd człowieka, czy FaceID po prostu słabo działa? Apple chwilowo nie komentuje wpadki.

Podczas konferencji i prezentacji telefonu iPhone X Apple pokazało nową funkcję w telefonie – Face ID. Problem w tym, że iPhone X, po którego w pierwszej kolejności sięgnął Craig Federighi nie odblokował się. Powstało zatem wiele pytań – czy to po prostu zwykły błąd człowieka, czy Face ID po prostu słabo działa? Apple chwilowo nie komentuje wpadki.

iphone x apple face id

Wczoraj odbyła się konferencja Apple, podczas której gigant z Cupertino zapowiedział nowe smartfony. Najwięcej uwagi zdecydowanie przykuł iPhone X, który doczekał się nowej funkcji odblokowywania telefonu. Problem w tym, że podczas konferencji nie zadziałała ona poprawnie. Ceny akcji Apple poszły w dół, ale czy tak naprawdę jest się czym martwić?

Dlaczego Face ID nie zadziałał? Tego nie wiadomo. Możliwości tak naprawdę jest kilka. Pierwszą z nich jest to, że faktycznie opcja mogła nie rozpoznać twarzy Craigowa Federighiego i najzwyczajniej w świecie nie zadziałała, kiedy gigant z Cupertino potrzebował tego najbardziej. Druga opcja zakłada, że Federighi po prostu zbyt mało korzystał z nowej opcji przed wykorzystaniem jej podczas prezentacji. Bardzo możliwe, że odblokował smartfona dwa-trzy razy, a telefon uczy się wraz z kolejnymi próbami odblokowania. Z drugiej strony jednak niektórzy dziennikarze donoszą, że wiele razy próbowali odblokować iPhone’a X, ale z marnym skutkiem.

iPhone X i wpadka z Face ID to tylko błąd człowieka?

Jest jeszcze trzecia opcja. Możliwe po prostu, że iPhone X i Face ID mają takie same ustawienia, jak Touch ID. Chodzi o to, że po ponownym włączeniu urządzenia lub po 48 godzinach od korzystania z opcji odblokowania z pomocą Touch ID, telefon wymaga kodu dostępu. Możliwe zatem, że ktoś po prostu zapomniał o tym fakcie i nie przygotował odpowiednio smartfona. Pamiętajmy jednak, że do premiery jubileuszowego telefonu jest sporo czasu. Do tej pory Apple ma szansę jeszcze dopracować nową funkcję. O ile ta tego wymaga.

Zobacz także: iOS 11 – zobacz pełny wykaz zmian

Na poniższym filmie zobaczysz możliwości aplikacji Pliki z iOS 11:

Źródło: MacRumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij