Udostępnij
Tweetnij

iPhone 8 i iPhone X z sześciordzeniowym układem Apple A11

iPhone X oraz modele iPhone 8 i 8 Plus otrzymają nowy procesor Apple A11. Jego szczegóły do tej pory okryte były tajemnicą, ale informacji o tym układzie SoC doszukano się w iOS 11 GM. Jeden z deweloperów aplikacji twierdzi, że to układ składający się z aż sześciu rdzeni. Jeśli to prawda, to konkurencja może mieć niemałe problemy.

iPhone X oraz modele iPhone 8 i 8 Plus otrzymają nowy procesor Apple A11. Jego szczegóły do tej pory okryte były tajemnicą, ale informacji o tym układzie SoC doszukano się w iOS 11 GM. Jeden z deweloperów aplikacji twierdzi, że to układ składający się z aż sześciu rdzeni. Jeśli to prawda, to konkurencja może mieć niemałe problemy.

Apple A11 iPhone X iPhone 8

iPhone 8, 8 Plus oraz iPhone X zadebiutują z nowym procesorem giganta z Cupertino. W zeszłym roku był to układ A10, a więc w tym spodziewamy się procesora Apple A11. Taki układ znajdzie się w nowych telefonach i okazuje się, że może być naprawdę potężny.

Apple A11 w szczegółach (choć i tak nie wszystkich) zostanie przedstawiony w trakcie jutrzejszej konferencji firmy z Cupertino. Tymczasem deweloper aplikacji Steve Troughton-Smith, który już w przeszłości „wygrzebywał” z kodu oprogramowania różne ciekawostki, doszukał się informacji o nowym SoC Apple’a bezpośrednio w iOS 11 GM, w którego posiadaniu jest coraz więcej osób. Co już wiemy o tym procesorze?

Apple A11 ma sześć rdzeni

Apple A11 otrzyma sześć rdzeni. Dla porównania, do 2016 roku firma z Cupertino stosowała dwurdzeniowe jednostki, a „siódemki” z zeszłego roku dostały czterordzeniowe układy SoC. Dołożenie dodatkowych dwóch rdzeni sprawi, że procesor będzie naprawdę mocny. Wystarczy już teraz spojrzeć na taki ranking AnTuTu, gdzie iPhone’y 7 mają się naprawdę dobrze i dopiero konkurencja ze Snapdragonami 835 zdołała im zagrozić.

iPad Pro 10.5 cala również ma sześciordzeniowy procesor A10X i ten w AnTuTu wykręca ponad 220 tysięcy punktów. Apple A11 będzie pewnie jeszcze mocniejszym układem. Z informacji przekazanych przez Steve’a Troughtona-Smitha wynika, że dwa rdzenie są mocniejsze, a pozostałe cztery będą używane do mniej wymagających zadań i niekoniecznie jest to połączenie Fusion.

iPhone X i iPhone 8 Plus z 3 GB RAM

Przy okazji dowiadujemy się, że nie ma co liczyć na większą pamięć operacyjną RAM. W smartfonach iPhone X oraz iPhone 8 Plus będzie to 3 GB pamięci, jak w iPhonie 7 Plus. Natomiast mniejsza „ósemka” otrzyma 2 GB RAM. Pamiętajmy jednak, że w połączeniu z mocnym procesorem i systemem iOS wcale nie trzeba więcej i w rzeczywistości możemy liczyć na płynną pracę niezależnie od tego, co będzie na telefonach uruchamiane. Nie pozostaje nic innego, jak już tylko czekać do konferencji. Ta odbędzie się już jutro i start przewidziano na godzinę 19:00 naszego czasu.

Nie przegap: iOS 11 GM – pobierz wszystkie nowe tapety

Na poniższym filmie obejrzysz aplikację Pliki z iOS 11:

źródło: Twitter

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij