Udostępnij
Tweetnij

iPhone 8 zmieni to, jak aktywujemy Siri

iPhone 8 nie dostanie przycisku Początek pod ekranem, a co za tym idzie, funkcje dotychczas mu przypisane muszą znaleźć nowe miejsce. Pewnie zastanawiacie się nad tym, jak będzie można aktywować asystentkę Siri, prawda? Nowe informacje sugerują, że będzie to odbywać się z użyciem włącznika umieszczonego na boku obudowy.

iPhone 8 nie dostanie przycisku Początek pod ekranem, a co za tym idzie, funkcje dotychczas mu przypisane muszą znaleźć nowe miejsce. Pewnie zastanawiacie się nad tym, jak będzie można aktywować asystentkę Siri, prawda? Nowe informacje sugerują, że będzie to odbywać się z użyciem włącznika umieszczonego na boku obudowy.

Siri iOS 11 Apple iPhone 8

iPhone 8 dostanie wielki ekran OLED z wąskimi ramkami, gdzie nie będzie miejsca dla przycisku Początek. No dobrze, ale jak włączymy Siri? Obecnie odbywa się to na dwa sposoby. Pierwszym jest komenda głosowa i ta opcja nie zniknie. Drugim sposobem aktywacji jest dłuższe wciśnięcie przycisku Początek. Skoro go nie będzie, to musi pojawić się alternatywny sposób.

iPhone 8 dostanie większy przycisk do włączania/wyłączania telefonu. Okazuje się, że Apple prawdopodobnie ukryje w nim gest aktywujący Siri. Takich referencji doszukał się w kodzie bety iOS 11 brazylijski deweloper Guilhermo Rambo. Ten już wcześniej dostarczył nam sporo informacji o jubileuszowym iPhonie, jak funkcji SmartCam. Teraz natknął się na coś, co wygląda być gestem aktywującym Siri poprzez włącznik.

Dokładne szczegóły nie są jednak znane. Prawdopodobnie będzie to odbywać się poprzez dłuższe przytrzymanie przycisku. Na pewno jednak nie dłuższe niż 3-4 sekundy, bo to obecnie powoduje uruchomienie opcji do wyłączenia telefonu. Możliwe więc, że Siri aktywuje się po sekundzie czy dwóch, ale na wyjaśnienie zagadki jeszcze poczekamy. Inną możliwością mogłoby być podwójne szybkie wciśnięcie tego przycisku.

iPhone 8 z premierą za kilka dni

iPhone 8 zadebiutuje dokładnie 12 września. Apple już rozesłało zaproszenia na konferencję i wiemy, że ta odbędzie się w Steve Jobs Theater obok Apple Park, czyli nowej siedziby firmy z Cupertino. W trakcie wydarzenia zobaczymy znacznie więcej. Jubileuszowy smartfon z iOS to nie jedyny produkt, który szykuje gigant.

Apple zaprezentuje także smartfony iPhone 7s i 7s Plus. Te jednak nie będą tak rewolucyjne, jak jubileuszowy model. Ot, po prostu będą to udoskonalone modele z zeszłego roku. Spodziewamy się także nowego Apple TV 5. generacji. Urządzenie ma wspierać obraz w jakości 4K UHD oraz standardy Dolby Vision i HDR10. Pojawi się także zegarek Apple Watch series 3 z wbudowanym modemem LTE. Oczywiście, poznamy także dokładną datę premiery systemów iOS 11, macOS High Sierra, tvOS 11 oraz watchOS 4. Tu jednak powinno się odbyć bez niespodzianek i debiut najpewniej odbędzie się w okolicy 20 września.

Na poniższym filmie obejrzysz aplikację Pliki z iOS 11:

źródło: Twitter

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij