Udostępnij
Tweetnij

iPhone 7s i 7s Plus na nowych schematach z wymiarami

iPhone 7s i 7s Plus, których premiery spodziewamy się już za dwa tygodnie, są obiektem kolejnych przecieków. Tym razem do sieci wyciekły schematy techniczne obu telefonów, na których widać dokładne wymiary modeli. Jeśli rysunki są prawdziwe, to następcy „siódemek” z 2016 roku rzeczywiście dostaną nieco większe obudowy.

iPhone 7s i 7s Plus, których premiery spodziewamy się już za dwa tygodnie, są obiektem kolejnych przecieków. Tym razem do sieci wyciekły schematy techniczne obu telefonów, na których widać dokładne wymiary modeli. Jeśli rysunki są prawdziwe, to następcy „siódemek” z 2016 roku rzeczywiście dostaną nieco większe obudowy.

iPhone 7s Plus

iPhone 7s i 7s Plus zadebiutują wraz ze specjalnym, jubileuszowym modelem smartfona z iOS. Apple wkrótce ma wysłać zaproszenia na konferencję, która odbędzie się dokładnie 12 września (tak więc pewnie data zostanie potwierdzona) w ten piątek. Już wcześniej pojawiały się informacje, jakoby zmiany w obudowie iPhone’ów 7s miały wpłynąć na pogrubienie. Tak prawdopodobnie się stanie, co zdają się sugerować nowe schematy techniczne opublikowane przez serwis Technobuffalo.

iPhone 7s i 7s Plus na poniższych rysunkach z wyglądu łudząco przypominają „siódemki” z zeszłego roku. Wymiary uległy jednak pewnym zmianom. Jakim dokładnie? To obrazuje tabela, którą znajdziecie niżej, pod schematami.

iPhone 7s wymiary iPhone 7s Plus wymiary

iPhone 7 iPhone 7s 
Wysokość  138,3 mm  138,44 mm
Szerokość  67,1 mm 67,26 mm
Grubość 7,1 mm 7,21 mm
iPhone 7 Plus  iPhone 7s Plus
 Wysokość 158,2 mm 158,37 mm
 Szerokość  77,9 mm 78,1 mm
 Grubość  7,3 mm 7,41 mm

Widzimy więc, że grubość obudowy będzie grubsza dokładnie o 0,11 mm. Pewnie zastanawiacie się nad tym, jak to wpłynie na zgodność z akcesoriami dla „siódemek”, prawda? Nie powinno to stanowić większego problemu. Jak dobrze pamiętamy, modele 6s dostały obudowy grubsze o 0,2 mm względem „szóstek” z 2014 roku i nie wpłynęło to na kompatybilność z dotychczasowymi akcesoriami, jak etui i pokrowce. W tym roku powinno być podobnie. Pomimo tego, że na bokach obudowa też będzie nieco większa, ale to nadal różnice poniżej 0,2 mm.

iPhone 7s i 7s Plus mają większe obudowy przez szkło

Nieznaczne zmiany w wielkości obudów nowych smartfonów z iOS wynikają z faktu, że te otrzymały panele ze szkła. To pojawi się także na pleckach i spowodowane jest m.in. funkcją bezprzewodowego ładowania baterii. Ta nie lubi się z aluminium i Apple musiało sięgnąć po inny materiał.

Wrześniowa konferencja Apple’a odbędzie się już za dwa tygodnie. Nie pozostaje nic innego, jak cierpliwie czekać na to wydarzenie. Poza nowymi smartfonami zobaczymy znacznie więcej. Spodziewamy się nowych smartwatchy z watchOS, jak i Apple TV 5. generacji, które ma wspierać obraz w jakości 4K UHD czy standardy Dolby Vision i HDR10.

Na poniższym filmie obejrzysz wideo o aplikacji Pliki z iOS 11:

źródło: Technobuffalo

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij