Udostępnij
Tweetnij

iPhone 8 z bezprzewodowym ładowaniem i potwierdza to TNW

iPhone 8 już od miesięcy pojawia się w plotkach jako smartfon, który otrzyma funkcję bezprzewodowego ładowania baterii. Zdaje się to potwierdzać raport serwisu The Next Web, który bazuje na nie jednym, a kilku niezależnych źródłach. Apple ma zapewnić bezprzewodowe ładowanie akumulatora w nowym iPhonie również z użyciem akcesoriów firm trzecich.

iPhone 8 już od miesięcy pojawia się w plotkach jako smartfon, który otrzyma funkcję bezprzewodowego ładowania baterii. Zdaje się to potwierdzać raport serwisu The Next Web, który bazuje na nie jednym, a kilku niezależnych źródłach. Apple ma zapewnić bezprzewodowe ładowanie akumulatora w nowym iPhonie również z użyciem akcesoriów firm trzecich.

Apple iPhone 8 iOS 11

iPhone 8 otrzyma szklaną obudowę i wiąże się to m.in. z funkcją bezprzewodowego ładowania baterii, którą zresztą otrzymają także modele 7s i 7s Plus. Plotki na ten temat pojawiają się już od miesięcy i teraz głos w tej sprawie zabrał także serwis The Next Web. Ten twierdzi, że w bezprzewodowe ładowanie akumulatora w jubileuszowym iPhonie jest już w zasadzie pewne.

Serwis źródłowy otrzymał te informacje z kilku różnych źródeł, a więc coś rzeczywiście musi być na rzeczy. iPhone 8 ma umożliwiać ładowanie baterii drogą bezprzewodową także poprzez akcesoria innych producentów. Alleng Fung z RAVPower twierdzi, że jego nowa ładowarka bezprzewodowa, którą widzicie na poniższym zdjęciu, ma zapewnić wsparcie dla szybkiego ładowania baterii w nowym iPhonie. Przy okazji akcesorium będzie zgodne także z innymi urządzeniami.

iPhone 8 bezprzewodowe ładowanie Qi

The Next Web nie wie jednak, z jakiego dokładnie standardu skorzysta Apple. Prawdopodobnie będzie to Qi, bo gigant z Cupertino niedawno dołączyć do konsorcjum tego standardu. Nie można jednak wykluczyć, że Apple nie zmodyfikowało go na własne potrzeby.

Apple w iPhone 8 rzekomo testowało nawet bezprzewodowe ładowanie baterii na odległość, gdzie telefon mógł znajdować się od stacji podłączonej do gniazdka nawet o kilka metrów. Prawdopodobnie technologia ta nie jest jeszcze gotowa do wdrożenia na rynek. Tym samym nie spodziewajmy się jej w tym roku. Kto wie, a może uda się w przyszłym roku lub w ciągu kilku najbliższych lat?

iPhone 8 z premierą w przyszłym miesiącu

iPhone 8 zostanie być może zaprezentowany 12 września. Wcześniejsze plotki sugerowały, że telefon może mieć premierę w okolicy 6 września. Jeśli to prawda, to zaproszenia na konferencję Apple musiałoby rozesłać już w zasadzie w poniedziałek. Jeśli to nie nastąpi, to raczej nie spodziewajmy się debiutu w drugim tygodniu września.

Gigant z Cupertino wysyła zaproszenia dla mediów na własne konferencje najczęściej około 10 dni przed samym wydarzeniem. Jeśli więc debiut rzeczywiście miałby odbyć się w drugi wtorek przyszłego miesiąca, to media dostaną zaproszenia w piątek lub poniedziałek (4 września). Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać.

Aktualizacja: Japoński serwis Macotakara też potwierdza te plotki. Przy okazji dowiadujemy się, jakie parametry ma mieć ładowarka bezprzewodowa dla iPhone’a 8.

Na poniższym filmie zobaczysz materiał o aplikacji Pliki z iOS 11:

źródło: The Next Web, fot. otwierające: Martin Hajek

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij