Udostępnij
Tweetnij

iPhone 8 z bezprzewodowym ładowaniem. Są zdjęcia komponentów

iPhone 8 nie od dziś pojawia się w przeciekach jako pierwszy smartfon marki Apple, który ma otrzymać funkcję bezprzewodowego ładowania baterii. Zdają się to potwierdzać nowe zdjęcia, które opublikowano na łamach chińskiego Weibo. Prezentują one rzekomo elementy dla funkcji bezprzewodowego ładowania w iPhonie 8.

iPhone 8 nie od dziś pojawia się w przeciekach jako pierwszy smartfon marki Apple, który ma otrzymać funkcję bezprzewodowego ładowania baterii. Zdają się to potwierdzać nowe zdjęcia, które opublikowano na łamach chińskiego Weibo. Prezentują one rzekomo elementy dla funkcji bezprzewodowego ładowania w iPhonie 8.

Apple iPhone 8 iOS 11

iPhone 8 ma wspierać bezprzewodowe ładowanie baterii. To funkcja, która w konkurencyjnych flagowcach z Androidem jest już powszechnie stosowana (oczywiście, nie przez wszystkich), ale w telefonach Apple’a ciągle jej nie ma. To ma ulec zmianie w tym roku i możliwe, że otrzymaliśmy kolejny dowód, po wcześniejszych schematach technicznych jubileuszowego iPhone’a, że tak rzeczywiście będzie.

Poniżej widzicie dwa zdjęcia, które opublikowano na łamach serwisu Weibo. Fotki mają rzekomo prezentować elementy dla funkcji bezprzewodowego ładowania nowych telefonów z iOS. Widać, że są to charakterystyczne elementy o zaokrąglonym kształcie, gdzie widać też układy scalone mające odpowiadać za tę funkcję.

iPhone 8 iPhone 8

Sugeruje się, że iPhone 8 otrzyma bezprzewodowe ładowanie baterii oparte na standardzie Qi. Wiemy, że gigant z Cupertino pracował nad autorskim rozwiązaniem, które mogłoby nawet pozwolić na ładowanie telefonu z odległości kilku metrów od bazy podłączonej do gniazdka. Wiele jednak wskazuje na to, że technologia nie jest jeszcze gotowa do masowego wdrożenia. Poza tym Apple jakiś czas temu dołączyło do konsorcjum Qi, co tym bardziej pozwala nam przypuszczać, że użyje właśnie tego standardu.

Nie tylko iPhone 8, bo modele 7s i 7s Plus też dostaną bezprzewodowe ładowanie

iPhone 8 nie będzie jedynym smartfonem z nadgryzionym jabłkiem, który będzie wspierać bezprzewodowe ładowanie baterii. Spodziewajmy się, że funkcja pojawi się także w iPhonie 7s i 7s Plus, których premiery też spodziewamy się we wrześniu. Wskazują na to liczne przecieki, jak chociażby te związane z implementacją szklanych obudów, co ma też przełożyć się na nieco większe rozmiary.

Zobacz także: iOS 11 beta 6 – co nowego?

Oczywiście, bezprzewodowe ładowanie baterii będzie opcjonalne. W opakowaniu ze smartfonami można liczyć co najwyżej na standardową ładowarkę z kablem USB. Apple na pewno nie dołączy tej do bezprzewodowego ładowania baterii w komplecie z telefonami. To się nie wydarzy i za dodatkowe akcesorium trzeba będzie zapłacić ekstra. Ile dokładnie? Tego na razie nie wiadomo, ale zapewne niemało. Ceny akcesoriów, jak i samych nowych smartfonów z systemem iOS poznamy w trakcie oficjalnej konferencji Apple’a.

Na poniższym filmie obejrzysz 11 najciekawszych nowości z iOS 11:

źródło: 9to5mac, fot. otwierające: Martin Hajek

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij