Udostępnij
Tweetnij

iPhone 7s i 7s Plus będą nieznacznie większe od poprzedników

iPhone 7s i 7s Plus, które będą następcami zeszłorocznych „siódemek”, mają otrzymać ciut grubsze obudowy względem modeli z 2016 roku. Apple podobnie zrobiło w modelach 6s, które też dostały nieco grubsze obudowy. Spokojnie, nie powinno to mieć wpływu na kompatybilność z dotychczasowymi akcesoriami, jak etui i pokrowce.

iPhone 7s i 7s Plus, które będą następcami zeszłorocznych „siódemek”, mają otrzymać ciut grubsze obudowy względem modeli z 2016 roku. Apple podobnie zrobiło w modelach 6s, które też dostały nieco grubsze obudowy. Spokojnie, nie powinno to mieć wpływu na kompatybilność z dotychczasowymi akcesoriami, jak etui i pokrowce.

iPhone 7s Plus

Jubileuszowy „iPhone 8″ nie będzie jedynym nowym smartfonem Apple’a, który zostanie zaprezentowany w przyszłym miesiącu. Spodziewajmy się także modeli 7s i 7s Plus. Gigant z Cupertino ma wykorzystać w ich obudowach szkło. Związane to jest z implementacją funkcji bezprzewodowego ładowania, bo ta z aluminium niespecjalnie się lubi.

Giga.de raportuje, że iPhone 7s i 7s Plus będą przez to ciut większe od smartfonów Apple’a z zeszłego roku. Obudowa będzie grubsza o co najmniej 0,1 mm. Jeśli to prawda, to model z 4,7” ekranem otrzyma obudowę o grubości 7,2 mm, 7s Plus 7,4 mm. W tym samym raporcie, który bazuje na schematach, do których dostęp rzekomo uzyskał serwis źródłowy wynika, że iPhone 7s będzie miał większą obudowę z każdej strony. Na krótszej krawędzi ma to być 67,27 mm, czyli o 0,13 mm więcej niż w iPhonie 7. Dłuższa krawędź obudowy też będzie grubsza o 0,13 mm i ma mierzyć 138,44 mm.

Jak dobrze pamiętamy, iPhone’y 6s i 6s Plus też otrzymały grubsze obudowy względem „szóstek”. Wtedy jej grubość zwiększono o 0,2 mm i wynikało to z zastosowania funkcji 3D Touch, której elementy wymagały dodatkowej przestrzeni pod ekranem. Zmiana była większa, ale pamiętamy, że dotychczasowe etui i tak pasowały na nowe smartfony. Dlatego w przypadku tegorocznych modeli też nie powinno stanowić to większego problemu i kompatybilność zostanie zachowana.

iPhone 7s z bezprzewodowym ładowaniem, ale na ładowarkę nie liczcie

iPhone 7s, 7s Plus i „8” – wszystkie z nich mają otrzymać funkcję bezprzewodowego ładowania akumulatorów. Jeśli jednak liczycie na to, że w opakowaniu z telefonami znajdziecie taką ładowarkę, to nie ma co na to liczyć. Apple na pewno będzie chciało zarobić na nowej funkcji i takie ładowarki będą sprzedawane osobno. Nie wiadomo jeszcze, w jakich cenach, ale zapewne nie niskich.

Nowe smartfony Apple’a zostaną pokazane już w przyszłym miesiącu. Możliwe, że za kilka(naście) dni poznamy już dokładną datę wrześniowej konferencji. Plotki sugerują, że odbędzie się ona w okolicy 6 września, ale na potwierdzenie ze strony firmy z Cupertino będziemy musieli jeszcze poczekać.

Zobacz także: iOS 11 beta 6 – co nowego?

Na poniższym filmie obejrzysz 11 najciekawszych nowości z iOS 11:

źródło: Giga.de

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij