Udostępnij
Tweetnij

iOS 11 beta 6 – co nowego?

iOS 11 beta 6 to najnowsza wersja poglądowego oprogramowania, którą Apple udostępniło dla beta deweloperów aplikacji. Ta sama wersja pewnie dziś wieczorem zostanie udostępniona pod nazwą iOS 11 Public Beta 5, a tymczasem zobaczmy, co się zmieniło. Gigant z Cupertino cały czas nanosi zmiany w nowym systemie dla iPhone’ów i iPadów.

iOS 11 beta 6 to najnowsza wersja poglądowego oprogramowania, którą Apple udostępniło dla beta deweloperów aplikacji. Ta sama wersja pewnie dziś wieczorem zostanie udostępniona pod nazwą iOS 11 Public Beta 5, a tymczasem zobaczmy, co się zmieniło. Gigant z Cupertino cały czas nanosi zmiany w nowym systemie dla iPhone’ów i iPadów.

iOS 11

Apple udostępniło iOS 11 beta 6 wczoraj wieczorem. Oprogramowanie oddano w ręce deweloperów aplikacji wraz z nowymi beta macOS High Sierra, tvOS 11 i watchOS 4. Firma z Cupertino zapewne pomału już optymalizuje kod systemu, bo do premiery dla wszystkich pozostał już tylko około miesiąc. Cały czas jednak pojawiają się mniejsze lub większe zmiany. Rzućmy na nie okiem.

iOS 11 beta 6 wprowadza odświeżone ikonki dla aplikacji. Najważniejsza zmiana dotyczy chyba ikony App Store, co wywołało dosyć burzliwą dyskusję. Jednym ta ikona się podoba, a innym nie. Następnie mamy nową ikonkę aplikacji Mapy. Ta podkreśla lokalizację Apple Park, czyli nowej siedziby giganta z Cupertino. Zmodyfikowano także nieco ikonkę aplikacji Przypomnienia i Zegara. W tej ostatniej pogrubiono cyfry. Nowe ikony możecie zobaczyć poniżej.

iOS 11 beta 6

Jeśli w iOS 11 beta 6 otworzycie aplikację Zdjęcia, to przy pierwszym jej uruchomieniu przywita was znowu komunikat z informacjami o nowościach. Dowiecie się m.in. o efektach dla Live Photos czy nowych wspomnieniach. Natomiast w aplikacji Wiadomości zmodyfikowano ikonkę App Store. Zmiany widzicie na poniższych zrzutach ekranowych.

iOS 11 beta 6

iOS 11 beta 6 nie zawiera także pewnych animowanych tapet. Usunięto te z rybami. Możliwe jednak, że z czasem zostaną one przywrócone. Kolejną zmianą jest przeniesienie przełącznika dla funkcji Jasność automatyczna. Teraz należy jej szukać w sekcji Ustawienia, Ogólne, Dostępność i Udogodnienia ekranu.

iOS 11 beta 6

Nowa beta systemu iOS 11 zawiera również nowe animacje dla słuchawek AirPods i ich etui. Wprowadza także zmiany w widżecie muzyki w centrum sterowania. W piątej becie pojawiła się tam nowa ikonka, która pozwala wywołać dostępne urządzenia AirPlay. Po nawiązaniu połączenia ikonka ta zmienia teraz kolor na niebieski (tego wam, niestety, nie pokażę na zrzucie ekranowym, bo jestem poza domem i nie mam tu Apple TV czy AirPorta).

iOS 11 dla wszystkich już w za około miesiąc

Apple będzie już pomału finalizować nowe wersje własnych systemów operacyjnych. Ich premiera dla wszystkich odbędzie się już w przyszłym miesiącu. Firma z Cupertino ogłosi dostępność nowych systemów w postaci aktualizacji zapewne w trakcie specjalnej konferencji, gdzie zobaczymy także, a raczej przede wszystkim, nowe iPhone’y. Oprogramowanie powinno mieć premierę za około 4-5 tygodni.

Na poniższym filmie obejrzysz 11 najciekawszych nowości z iOS 11:

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij