Udostępnij
Tweetnij

iPhone 8 ujawnia kolejne szczegóły w firmware Apple HomePod

iPhone 8 do tej pory ujawnił już mnóstwo informacji w oprogramowaniu głośnika Apple HomePod. Na tym jednak nie koniec, bo dociekliwi deweloperzy cały czas przeczesują kod źródłowy tego urządzenia i starają się doszukać kolejnych funkcji. Nowe szczegóły dotyczą kamer smartfona iPhone 8 czy ekranu, w tym obszaru funkcyjnego, który znajdzie się w dolnej części.

iPhone 8 do tej pory ujawnił już mnóstwo informacji w oprogramowaniu głośnika Apple HomePod. Na tym jednak nie koniec, bo dociekliwi deweloperzy cały czas przeczesują kod źródłowy tego urządzenia i starają się doszukać kolejnych funkcji. Nowe szczegóły dotyczą kamer smartfona iPhone 8 czy ekranu, w tym obszaru funkcyjnego, który znajdzie się w dolnej części.

Apple iPhone 8 iOS 11

Apple dwa tygodnie temu niechcący (?) opublikowało firmware dla głośnika HomePod. Urządzenie to trafi do sprzedaży dopiero w grudniu, a więc w zasadzie mamy tu do czynienia kontrolowanym lub niekontrolowanym wyciekiem. Oprogramowanie to bazuje na systemie iOS 11 (dokładnie przedstawia się jako iOS 11.0.2), a więc zawiera też informacje o innych urządzeniach z nadgryzionym jabłkiem. W tym o smartfonie iPhone 8, którego premiery spodziewamy się w przyszłym miesiącu.

iPhone 8 ujawnił do tej pory naprawdę wiele funkcji w firmware głośnika w Siri. Tymczasem deweloper Guilherme Rambo doszukał się kolejnych nowości. Udało mu się ustalić, że telefon dostanie kamery pozwalające nagrywać wideo w 240 klatkach na sekundę przy jakości 1080p. W dotychczasowych smartfonach Apple’a takie filmy mogą być rejestrowane w 720p.

HomePod ujawnia także, że w iPhonie 8 może pojawić się wsparcie dla różnych rozwiązań z zakresu biometrii. Nie oznacza to jednak, że telefon dostanie Touch ID. Plotki sugerują, że nie i powinniśmy spodziewać się jedynie nowej funkcji Face ID, która ma opierać się na rozpoznawaniu twarzy użytkownika. Prawdopodobnie powinniśmy spodziewać się także wsparcia dla lepszego HDR, ale szczegóły funkcji pozostają tajemnicą.

iPhone 8 ma obszar funkcyjny i ten ujawnia nowe szczegóły

iPhone 8 dostanie wielki ekran OLED, który pokryje niemal cały przedni panel obudowy. Wiemy jednak nie od dziś, że w jego dolnej części pojawi się specjalny obszar funkcyjny. Informacje na jego temat również zaszyto w oprogramowaniu głośnika HomePod i doszukał się ich deweloper Steve Troughton-Smith, który poszukiwał informacji o wirtualnym przycisku Początek, bo na ekranie go nie będzie.

Deweloper ustalił, że wielkość przycisku Początek można zmieniać i w razie potrzeby go ukryć. Koloru wirtualnego przycisku nie będzie dało się zmienić, bo nie wskazuje na to żadne API. Doszukał się także informacji odnośnie tego, w jakich dokładnie miejscach mają znajdować się zaokrąglenia ekranu. Na tej podstawie opracowano odzwierciedlenie wyświetlacza. Widzicie go poniżej. Dokładnie tak ma wyglądać przestrzeń na ekranie, która będzie użyteczna.

Na poniższym filmie obejrzysz 11 najciekawszych nowości z iOS 11:

źródło: Twitter (2, 3, 4), fot. otwierające: Martin Hajek

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij