Udostępnij
Tweetnij

iPhone 8 może nagrywać wideo w jakości 4K z 60 fps!

iPhone 8 może dostać dwa aparaty fotograficzne, które będą w stanie rejestrować wideo w jakości 4K UHD przy 60 klatkach na sekundę. Sugerują to nowe wzmianki w kodzie oprogramowania głośnika HomePod, który z dnia na dzień ujawnia coraz więcej funkcji planowanych z myślą o smartfonie iPhone 8. Przednia kamera też ma dostać takie możliwości.

iPhone 8 może dostać dwa aparaty fotograficzne, które będą w stanie rejestrować wideo w jakości 4K UHD przy 60 klatkach na sekundę. Sugerują to nowe wzmianki w kodzie oprogramowania głośnika HomePod, który z dnia na dzień ujawnia coraz więcej funkcji planowanych z myślą o smartfonie iPhone 8. Przednia kamera też ma dostać takie możliwości.

iPhone 8 iOS 11

Dziś smartfony, które są w stanie nagrywać wideo w jakości 4K UHD nikogo nie dziwią. Obecne rozwiązania pozwalają jednak w telefonach rejestrować takie filmy jedynie w 30 klatkach na sekundę. iPhone 8 prawdopodobnie podniesie konkurencji poprzeczkę, bo nowy flagowiec Apple’a ma dostać kamery iSight i FaceTime, które będą w stanie nagrywać wideo w jakości 4K w 60 fps!

iPhone 8 ujawnił już wiele szczegółów na temat planowanych funkcji i te najnowsze również pochodzą z kodu oprogramowania głośnika HomePod z Siri, które Apple niechcący (?) udostępniło w zeszłym tygodniu. Nowe wzmianki w kodzie, które sugerują nagrywanie wideo 4K przy 60 fps, znaleźli Brazylijczycy z iHelp BR. Na poniższej grafice widzimy, że taka funkcja będzie dostępna nie tylko dla głównej kamery iSight z tyłu obudowy, ale także w kamerce FaceTime umieszczonej bezpośrednio nad ekranem.

iPhone 8 Edition nagrywanie wideo 4K UHD 60 fps iSight FaceTime

Apple z roku na rok usprawnia aparaty, które stosuje we własnych smartfonach. Podobno pracuje nad nimi zespół składający się z aż około 800 osób. Teraz możemy jedynie obserwować efekty ich ciężkiej pracy.

iPhone 8 nie tylko pozwoli na nagrywanie wideo w jakości 4K UHD. Sugeruje się, że kamera iSight dostanie jaśniejsze obiektywy oraz funkcję OIS (optyczną stabilizację obrazu) dla teleobiektywu, której w iPhonie 7 Plus zabrakło. Na szczegóły będziemy musieli jednak poczekać pewnie do wrześniowej konferencji.

iPhone 8 już produkowany

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że rozpoczęła się masowa produkcja smartfonów iPhone 8. Te powstają w chińskich fabrykach Foxconnu i prawdopodobnie będą gotowe do wprowadzenia do sprzedaży jeszcze przed końcem przyszłego miesiąca. Choć trzeba liczyć się z tym, że początkowo będą trudno dostępne.

iPhone 8 przez ostatni tydzień ujawnił naprawdę wiele informacji. Kod źródłowy oprogramowania HomePoda został dokładnie prześwietlony i dowiedzieliśmy się, że telefon ma bezramkowy ekran, kamera ma oferować funkcję SmartCam oraz poznaliśmy rozdzielczość głównej części wyświetlacza. Tych informacji było tak naprawdę znacznie więcej i możecie je sobie prześledzić tutaj.

Nie pozostaje nic innego, jak czekać na kolejne przecieki. iPhone 8 zostanie zaprezentowany we wrześniu i możliwe, że nastąpi to dokładnie 6 dnia przyszłego miesiąca. Jeśli tak, to dokładny termin konferencji Apple’a poznamy jeszcze przed końcem sierpnia.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje i gry na Apple iOS [lipiec 2017]

Na poniższym filmie obejrzysz 11 najciekawszych nowości z iOS 11:

źródło: iHelp BR, fot.: Martin Hajek

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij