Udostępnij
Tweetnij

iPhone 8 z bezramkowym ekranem i „Face ID” potwierdzony w firmware Apple HomePod

iPhone 8 zostanie zaprezentowany za kilka tygodni, ale Apple coś nie może uchować go w tajemnicy. W zeszłym tygodniu firma z Cupertino niechcący (?) opublikowała firmware dla głośnika Apple HomePod. Temu przyjrzał się z bliska deweloper Steve Troughton-Smith i znalazł w nim zapiski związane ze smartfonem iPhone 8. W tym niewielką grafikę, która prezentuje zarys urządzenia.

iPhone 8 zostanie zaprezentowany za kilka tygodni, ale Apple coś nie może uchować go w tajemnicy. W zeszłym tygodniu firma z Cupertino niechcący (?) opublikowała firmware dla głośnika Apple HomePod. Temu przyjrzał się z bliska deweloper Steve Troughton-Smith i znalazł w nim zapiski związane ze smartfonem iPhone 8. W tym niewielką grafikę, która prezentuje zarys urządzenia.

Apple iPhone 8 iOS 11

Apple w zeszłym tygodniu opublikował firmware dla głośnika HomePod. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdy nie fakt, że urządzenie trafi do sprzedaży dopiero w grudniu tego roku. Firmware został pobrany przez dewelopera aplikacji Steve’a Troughton-Smith’a i ten doszukał się w nim nie tylko ciekawych informacji o samym głośniku Apple HomePod. Okazuje się, że wspomniany firmware zawiera również informacje na temat smartfona iPhone 8!

iPhone 8 dostanie funkcję rozpoznawania twarzy o nazwie kodowej Pearl. Wzmianki na ten temat pojawiają się w kodzie firmware HomePoda w kilku miejscach i dotyczą BiometricKit, czyli frameworku, który wykorzystuje Touch ID. Steve Troughton-Smith ujawnił to na poniższych grafikach, które prezentują różne scenariusze wykorzystania tej metody do odblokowania telefonu.

Co ciekawe, firmware zawiera także, dokładnie w pliku Payment_glyph_phone-D22.caar z frameworku PassKitUIFoundation, niewielką grafikę, która prezentuje zarys smartfona iPhone 8. Widzicie ją w powiększeniu na poniższym zrzucie. Tak, iPhone 8 dostanie wielki ekran z niewielkim wycięciem u góry i nowa grafika zdaje się potwierdzać wszystkie wcześniejsze doniesienia związane z wyglądem przedniego panelu telefonu. Sama nazwa D22 jest kryptonimem, pod którym powstaje jubileuszowy smartfon z systemem iOS.

iPhone 8 zadebiutuje we wrześniu, ale w sklepach może pojawić się później

iPhone 8 zostanie pokazany w trakcie specjalnej konferencji Apple’a, której spodziewamy się w pierwszej połowie września. Pewne plotki sugerują, że wydarzenie może odbyć się dokładnie 6 września, ale na potwierdzenie tych informacji musimy jeszcze poczekać. Wczoraj wspominaliśmy wam także o grafice z instrukcji mającej trafić do pudełek z nowymi smartfonami. Tam również można było zobaczyć zarys telefonu, który wygląda bliźniaczo podobnie do tego, co widzicie wyżej w tym artykule.

iPhone 8 do sklepów może jednak trafić później niż modele 7s i 7s Plus. Sugeruje to coraz więcej przecieków pojawiających się w sieci. Ostatnio raportował o tym nawet japoński Macotakara, a ten blog często w przeszłości dostarczał nam sprawdzonych informacji z obozu giganta z Cupertino. Wszystko jednak wyjaśni się dopiero we wrześniu.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje i gry na Apple iOS [lipiec 2017]

Na poniższym filmie obejrzysz 11 najciekawszych nowości z iOS 11:

źródło: Twitter, fot. otwierające: Martin Hajek

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij