iPhone 8 z technologią VCSEL. Apple prawdopodobnie spotka się z opóźnieniami

Dritone, 2017-07-13 10:49
0

iPhone 8 jest obiektem coraz częstszych przecieków. Nowych informacji na temat jubileuszowego smartfona Apple’a dostarczają nam raporty Fast Company i CNBC. iPhone 8 ma otrzymać laserową technologię VCSEL dla kamery iSight, które związane są jakoś z AR. Poza tym dowiadujemy się, że Apple boryka się z trudnościami i to może spowodować opóźnienia w premierze.

Apple iPhone 8 iPhone Edition Siri

iPhone 8 nie od dziś pojawia się w plotkach jako smartfon mający dostać zaawansowaną kamerę z myślą o funkcjach z zakresu AR. Fast Company raportuje, że ma dowody na to, iż wcześniejsze spekulacje mogą być prawdziwe. Te bazują na informacjach zaczerpniętych z łańcuchów dostaw podzespołów.

iPhone 8 ma otrzymać technologię o nazwie VCSEL (vertical-cavity surface-emitting laser). Komponenty ma dostarczać przede wszystkim firma Lumentum, ale źródło dodaje, że część dostaw przypadnie także Finisar i II-VI. Czym dokładnie jest to rozwiązanie? VSCEL ma odpowiadać za obliczanie odległości światła płynącego z lasera do jakiegoś celu i drogę powrotną do czujnika. To spowoduje zmierzenie tak zwanego ToF (Time of Flight). Takie rozwiązanie składa się z lasera, soczewki, czujnika i układu scalonego. Według Fast Company Apple zapłaci za każdy taki moduł około 2 dolarów. VCSEL, poza AR, ma też być wykorzystywane jako autofocus.

To, że iPhone 8 otrzyma zaawansowaną kamerę z myślą o AR, to w zasadzie jest już jasne. Apple zademonstrowało w trakcie WWDC 2017 ARKit, które już poniekąd uchyliło nam rąbka tajemnicy w związku z tym, co planuje firma. Dokładne funkcje nie są jednak jeszcze znane, ale pewnym jest, że będzie to coś więcej niż mogliśmy zobaczyć w czerwcu.

iPhone 8 może zostać opóźniony o kilka tygodni. W Apple nie panują zbyt dobre nastroje

Apple boryka się z trudnościami przy pracach na jubileuszowym smartfonem z iOS. Analityk Bank of America, Merrill Lynch twierdzi, że dostawy mogą rozpocząć się 3-4 tygodnie później niż zakładano. Informacje pochodzą z chińskich łańcuchów dostaw. Głównymi przyczynami opóźnienia dostaw mają być rzekomo problemy ze skanerem linii papilarnych i czujnikami 3D. Podobno jest jeszcze szansa, że iPhone 8 jednak otrzyma skaner linii papilarnych. Decyzja w tej kwestii jednak musi zapaść już w bardzo niedługim czasie.

Nastroje w Apple podobno nie są zbyt dobre, bo czas goni, a iPhone 8 to w rzeczywistości najważniejszy produkt firmy z Cupertino na ten rok, jak nie ten od kilku ostatnich lat. Smartfon jest bardzo wypatrywany przez rynek i klientów, ale z drugiej strony oczekiwania są naprawdę wielkie i Apple zdaje sobie z tego sprawę. Premiery nowych smartfonów z iOS spodziewamy się we wrześniu.

Na poniższym filmie obejrzysz 11 najciekawszych nowości z iOS 11:

źródło: Fast Company, CNBC, fot.: Gabor Balogh

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy
The following two tabs change content below.

Dritone

Redaktor prowadzący
Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.
Apple iOS · iPhone · Smartfony · · · · · · · ·