Udostępnij
Tweetnij

iPhone 8 powoduje problemy z dostawami pamięci. Producent obudów ujawnił jego wygląd?

iPhone 8 zadebiutuje dopiero we wrześniu, ale duże zamówienia Apple’a już teraz zdają się powodować problemy z dostawami pamięci dla innych producentów telefonów. Co ciekawe, w międzyczasie producent akcesoriów Olixar uruchomił sprzedaż zewnętrznych obudów dla iPhone’a 8 i twierdzi, że te będą pasowały do finalnej wersji telefonu, który zobaczymy za kilka miesięcy.

iPhone 8 zadebiutuje dopiero we wrześniu, ale duże zamówienia Apple’a już teraz zdają się powodować problemy z dostawami pamięci dla innych producentów telefonów. Co ciekawe, w międzyczasie producent akcesoriów Olixar uruchomił sprzedaż zewnętrznych obudów dla iPhone’a 8 i twierdzi, że te będą pasowały do finalnej wersji telefonu, który zobaczymy za kilka miesięcy.

iPhone 8 Olixar

Sprzedaż tegorocznych smartfonów z iOS będzie szła w milionach sztuk. To oznacza, że dostawcy podzespołów muszą dostarczyć firmom składającym telefony z iOS naprawdę wiele części i podzespołów. To samo dotyczy pamięci DRAM i NAND na dane. Okazuje się, że iPhone 8, który zostanie pokazany dopiero we wrześniu, już teraz powoduje problemy z dostawami.

Zobacz także >> iOS 11 beta 2 – co nowego?

Reuters raportuje, że LG Electronics zdecydowało się zmienić strategię, aby zapewnić odpowiednią podaż. SK Hynix, który dostarcza pamięci, twierdzi, że jego zapasy w skali roku były niskie i nie wzrosną w najbliższym czasie ze względu na duże zamówienia, które otrzymuje firma. Oczywiście, przedstawiciele nie twierdzą, że rozchodzi się tylko o Apple’a, ale to przede wszystkim ta firma opróżnia teraz zapasy magazynowe producentów podzespołów. Samsung odmówił komentarza Reutersowi.

iPhone 8 zostanie pokazany we wrześniu, ale podobno Apple do tej pory nie zdecydowało się na to, co zrobić z Touch ID. Dostawy telefonu do sklepów mają rozpocząć się dopiero w październiku. To oznacza, że będzie je można zakupić trochę później od modeli 7s i 7s Plus, których sprzedaż zapewne rozpocznie się jeszcze we wrześniu.

iPhone 8 być może będzie wyglądał tak, jak na zdjęciach Olixar

iPhone 8 był już obiektem wielu przecieków i pozował na różnych renderach czy rysunkach technicznych. Teoretycznie wiemy już, czego mniej więcej się spodziewać, bo wygląd iPhone’a 7 w zeszłym roku ujawniono już w marcu. Tymczasem jeden z producentów akcesoriów, firma Olixar, uruchomiła już przedsprzedaż etui dla niezapowiedzianego telefonu z iOS!

Olixar już teraz twierdzi, że jego dwie nowe zewnętrzne obudowy będą pasowały na nadchodzące iPhone’y 8. Oczywiście, firma nie otrzymała schematów od Apple’a i stworzyła obudowy na podstawie informacji, które uzyskano z różnych źródeł, w tym pochodzących z dalekiego wschodu. Rzekomo jednak nic się już nie zmieni i aparat fotograficzny iSight ma być tak zaprojektowany, jak widać na poniższych renderach, a ekran pokryje niemal cały przedni panel, gdzie u góry znajdzie się wycięcie na kamerkę, głośniczek czy czujniki.

iPhone 8 Olixar iPhone 8 Olixar

Czy Olixar rzeczywiście się nie myli i iPhone 8 naprawdę będzie wyglądał niemal identycznie, jak na zdjęciach, które widzimy? O tym i tak przekonamy się dopiero we wrześniu. Do tego czasu najpewniej nie otrzymamy niezbitych dowodów na to, że tak jest.

Zobacz także: więcej informacji o iPhonie 8

Na poniższym filmie obejrzysz 11 najciekawszych nowości z systemu iOS 11:

źródło: Reuters, Mobilefun

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij