Udostępnij
Tweetnij

iPhone nie jest dobrze wspominany przez część pracowników Apple’a

Pierwszy iPhone obchodził w styczniu dziesiąte urodziny. Do dziś jednak wciąż wiele rzeczy odnośnie produkcji telefonu Apple zostaje tajemnicą. Wiele ujawnia nowa książka – The One Devive: The secret history of the iPhone. Można w niej przeczytać kilka ciekawych rzeczy, które ujawniają ówcześni pracownicy Apple’a.

Pierwszy iPhone obchodził w styczniu dziesiąte urodziny. Do dziś jednak wciąż wiele rzeczy odnośnie produkcji telefonu Apple zostaje tajemnicą. Wiele ujawnia nowa książka – The One Devive: The secret history of the iPhone. Można w niej przeczytać kilka ciekawych rzeczy, które ujawniają ówcześni pracownicy Apple’a.

iPhone ma już ponad 10 lat. Do dziś jednak kulisy jego powstawania po części owiane są tajemnicą. Jeśli jednak interesuje was, jak przebiegał proces tworzenia najcenniejszego do dziś produktu Apple, najnowsza książka o tytule The One Device: The secret history of the iPhone. The Verge postanowił ujawnić kilka szczegółów na temat smartfona, które opisywane są w tej książce.

Apple iPhone 2G

Jak donoszą inżynierowie, którzy w tamtych czasach związani byli z firmą z Cupertino, projekt był wykonywany w wielkiej tajemnicy. Steve Jobs, ówczesny prezes firmy, wyznaczył osoby, które miały gromadzić największe umysły w jednym miejscu. Z Apple zaczęli zatem znikać ludzie. Pracownicy wspominają, że przychodzono do nich i proszono o podjęcie natychmiastowej decyzji na temat współpracy nad nowym projektem. W ciągu kilku godzin współpracownicy po prostu znikali z pomieszczeń. Dawano im do wyboru – współpraca nad tajemniczym projektem lub pozostanie na swoim stanowisku w siedzibie w Cupertino.

iPhone stał się niszczycielem małżeństw pracowników Apple

Współpraca nad nowym projektem z pewnością wpisała się dużymi literami w CV inżynierów. Większość wspomina ten okres jako najgorszy w ich karierze. Mieli do wykonania niemożliwą rzecz w niesamowicie krótkim czasie. Część małżeństw pracowników zakończyła się właśnie ze względu na nowego smartfona.

Część pracowników wspomina Motorolę Rokr. Telefon został wprowadzony jeszcze przed pierwszym smartfonem Apple. W książce można przeczytać, że gigant miał zamiar kupić Motorolę w 2003 roku, jednak koszt byłby zbyt wysoki. Ostatecznie zaczęto namawiać Jobsa na produkcję nowego telefonu wewnątrz firmy. Jobs długo się nie zgadzał, jednak w końcu uległ namowom. I dobrze. Przypomnijmy, że iPhone 7 był w pierwszym kwartale tego roku najchętniej kupowanym telefonem.

Na poniższym filmie obejrzysz 11 najciekawszych nowości z iOS 11:

Źródło: TheVerge

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij