Udostępnij
Tweetnij

Apple umieszcza w App Store Files dla iOS 11. Znikają i pojawiają się 32-bitowe aplikacje

Dziś po godzinie 19:00 naszego czasu rozpocznie się konferencja WWDC 2017, w trakcie której Apple zaprezentuje nowe systemy operacyjne. Wśród nich nie zabraknie także iOS 11. W App Store pojawiło się miejsce dla aplikacji Files, która to wymaga iOS 11. Poza tym 32-bitowe aplikacji znikają i pojawiają się w sklepie, co zapewne wynika z jakiś wewnętrznych testów.

Dziś po godzinie 19:00 naszego czasu rozpocznie się konferencja WWDC 2017, w trakcie której Apple zaprezentuje nowe systemy operacyjne. Wśród nich nie zabraknie także iOS 11. W App Store pojawiło się miejsce dla aplikacji Files, która to wymaga iOS 11. Poza tym 32-bitowe aplikacje znikają i pojawiają się w sklepie, co zapewne wynika z jakiś wewnętrznych testów.

Apple App Store iOS gry i aplikacje

WWDC 2017 rozpocznie się dziś około godziny 19:00 naszego czasu. Wtedy rocznie się konferencja Apple’a, w trakcie której zobaczymy zupełnie nowe wersje systemów operacyjnych, czyli iOS 11, macOS 10.13, watchOS 4 oraz tvOS 11. Z pewnością jest na co czekać, a tymczasem gigant z Cupertino już się przygotowuje do wprowadzenia nowości.

Apple App Store Files iOS 11

Steven Troughton-Smith, jeden z deweloperów aplikacji dostrzegł, że w App Store pojawiło się miejsce dla nowej aplikacji Apple’a o nazwie Files (Pliki). Wymaga ona do działania iOS 11 lub nowszej wersji systemu, a więc na razie nie można z nią nic zrobić. Jej dokładne przeznaczenie nie jest znane, bo opis nie został jeszcze wprowadzony, ale coś musi być na rzeczy. Widzimy jednak, że Files ma niebieską ikonę folderu, będzie dostępne w języku polskim i jest uniwersalną aplikacją, a więc ma działać z iPhone’ami i iPadami. Na razie to tylko tyle.

iOS 11 nie będzie zgodny z 32-bitowymi aplikacjami. Apple je porzuci

iOS 11, którego prezentacja odbędzie się dziś po godzinie 19:00, nie będzie zgodny z 32-bitowymi aplikacjami. Gigant z Cupertino już od jakiegoś czasu daje nam do zrozumienia, że rozstaje się z przestarzałą architekturą. W iOS 10.3 wprowadzono m.in. nową sekcję o nazwie Zgodność programów, gdzie można znaleźć wykaz przestarzałych aplikacji i gier, które muszą zostać uaktualnione przez ich deweloperów. Jeśli to się nie stanie, to te przestaną działać z przyszłymi wersjami systemu.

Redakcja TouchArcade dostrzegła, że z App Store zaczęły znikać 32-bitowe aplikacji. Po prostu, nie były wyświetlane w wynikach wyszukiwania. Teraz już są, a więc wszystko wskazuje na to, że Apple prowadziło jakieś testy przed publicznym udostępnieniem systemu iOS 11, gdzie takie aplikacje i gry najpewniej rzeczywiście nie będą wyświetlane w App Store. W przypadku starszych wersji systemu nadal powinny być dostępne. iOS 11 zostanie udostępniony deweloperom aplikacji po dzisiejszej konferencji firmy z Cupertino. To samo dotyczy wczesnych wersji poglądowych systemów watchOS 4, macOS 10.13 oraz tvOS 11. Te również zostaną oddane przez Apple’a w ręce deweloperów jeszcze dziś. Dla wszystkich powinny zostać udostępnione we wrześniu.

Zobacz także: WWDC 2017: gdzie i jak oglądać keynote Apple’a

źródło: Touch Arcade, Twitter

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij