Udostępnij
Tweetnij

iPhone 8 z podwójną kamerą FaceTime od LG Innotek. Są nowe szczegóły

iPhone 8 nie otrzyma podwójnego aparatu wyłącznie z tyłu obudowy. To dotyczy także przedniej kamery FaceTime, która ma zapewnić funkcje z zakresu rozpoznawania twarzy. Japoński blog Macotakara raportuje, że iPhone 8 dostanie elementy kamery od firmy LG Innotek i przy okazji ujawnia pewne szczegóły techniczne na temat tego, czego możemy rzekomo się spodziewać.

iPhone 8 nie otrzyma podwójnego aparatu wyłącznie z tyłu obudowy. To dotyczy także przedniej kamery FaceTime, która ma zapewnić funkcje z zakresu rozpoznawania twarzy. Japoński blog Macotakara raportuje, że iPhone 8 dostanie elementy kamery od firmy LG Innotek i przy okazji ujawnia pewne szczegóły techniczne na temat tego, czego możemy rzekomo się spodziewać.

Apple iPhone 7s iPhone 8

Już od dawna mówi się, że iPhone 8 dostanie podwójną kamerę nie tylko z tyłu obudowy. Przedni aparat też ma być złożony z dwóch obiektywów, co pozwoli na zapewnienie funkcji rozpoznawania twarzy. W tym tygodniu The Investor raportował, że elementy dla nowej kamery FaceTime dostarczy LG Innotek. Koreańczycy już wcześniej dostarczali elementy dla kamery iSight z iPhone’ów 7 Plus i to samo mają robić w przypadku tegorocznego modelu. Zamówienia mają opiewać na równowartość 235,8 mln dolarów, a więc nie będą małe.

Po co Apple implementuje podwójną kamerę w iPhonie 8? Próbuje na to odpowiedzieć japoński blog Macotakara, który ma dodatkowe informacje w tym temacie. iPhone 8 otrzyma podwójny aparat fotograficzny z przodu obudowy, który ma umożliwić rozpoznawanie twarzy. Obecnie kamera FaceTime ma obiektyw 32mm i ten ma być wspomagany przez kolejny, szerokokątny 24mm. Ewentualnie mówi się o tym, że 32mm obiektyw zostanie zastąpiony przez 28mm. Dwa obiektywy są w stanie zapewnić dokładniejsze rozpoznawanie twarzy. W przypadku zastosowania jednej kamery to rozwiązanie, które można łatwo oszukać, na przykład z użyciem zdjęcia. Po prostu, jest jak w przypadku ludzkich oczu. Co para to nie jedno oko.

Nie wiadomo, skąd Macotakara ma te informacje, ale pamiętajmy, że jest to bardzo sprawdzone źródło na temat plotek o nowych produktach firmy z Cupertino. Japoński blog jako pierwszy raportował o braku minijacka w „siódemkach” czy dwóch nowych kolorach obudowy: matowej czerni i Jet Black. Czasami jednak dostarczał nietrafiane informacje, ale na razie nie wiadomo, jak jest w tym przypadku. O tym przekonamy się z czasem.

iPhone 8, o ile rzeczywiście dostanie funkcję rozpoznawania twarzy, to będzie to zaawansowane technicznie rozwiązanie i zapewne bezpieczne. Apple z pewnością nie będzie chciało bawić się w półśrodki, które można oszukać zdjęciem czy w podobny sposób. Na to firma z Cupertino raczej sobie nie pozwoli.

iPhone 8 we wrześniu, ale sklepowy debiut może odbyć się później

iPhone 8 zostanie zapewne zaprezentowany w trakcie wrześniowej konferencji, a więc z modelami 7s i 7s Plus. Nie ma jednak pewności, że trafi zaraz do sprzedaży z tymi drugimi. Wiele źródeł sugeruje, że jubileuszowy smartfon z iOS pojawi się kilka tygodni później. Część plotek zakłada nawet, że iPhone 8 może trafić do sklepów dopiero na początku 2018 roku.

Na poniższym filmie obejrzysz ostatnie nowości z aplikacji YouTube na Androida i iOS:

źródło: Macotakara, The Investor

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij