Udostępnij
Tweetnij

Apple wprowadzi w iOS 11 inteligentny tryb niskiego zużycia energii i wiele więcej

iOS 11 zostanie zaprezentowany przez Apple’a dokładnie 5 czerwca, czyli pierwszego dnia konferencji WWDC 2017. W sieci pojawiły się nowe informacje na temat planów firmy z Cupertino. iOS 11 ma wnieść inteligentny tryb niskiego zużycia energii. Poza tym Apple ma skupić się na udoskonaleniach obejmujących Siri.

iOS 11 zostanie zaprezentowany przez Apple’a dokładnie 5 czerwca, czyli pierwszego dnia konferencji WWDC 2017. W sieci pojawiły się nowe informacje na temat planów firmy z Cupertino. iOS 11 ma wnieść inteligentny tryb niskiego zużycia energii. Poza tym Apple ma skupić się na udoskonaleniach obejmujących Siri.

Apple iOS 11 FaceTime

Apple przygotowuje się do keynote, który odbędzie się na początku przyszłego miesiąca. Mowa oczywiście o wystąpieniu otwierającym WWDC 2017, gdzie prawdopodobnie Apple zaprezentuje też inteligentny głośnik z Siri. Jednym z najważniejszych tematów keynote będzie jednak system iOS 11 dla iPhone’ów i iPadów. Nowych informacji na jego temat przynosi nam raport Redmondpie.

iOS 11 ma wnieść rozmowy grupowe w FaceTime. To plotki, które pojawiły się kilka miesięcy temu. W ten sposób będzie można dodać do rozmowy maksymalnie 5 osób. Dowiadujemy się również, że FaceTime Audio ma stać się domyślną metodą połączeń audio dla użytkowników iPhone’ów, w co jednak trochę trudno uwierzyć, ale nie można tego wykluczyć. W ten sposób ma podnieść się jakość wykonywanych połączeń. W przypadku dzwonienia do osoby bez iPhone’a nadal domyślnym standardem będzie nawiązanie połączenia przez sieć komórkową.

Apple zamierza także pogrzebać aplikację Wallet i ta stanie się aplikacją Pay, która zostanie całkowicie przebudowana. Pojawią się nowe funkcje, jak rozszerzenie dla iMessage, które pozwoli na szybkie przesyłanie pieniędzy do drugiej osoby. Ma pojawić się także feed jak w Venmo. Na końcu czytamy o inteligentnym trybie oszczędzania energii, który ma uczyć się nawyków użytkownika i na tej podstawie dostosowywać zarządzenie energią w telefonie.

Apple usprawni w iOS 11 także Siri

Nie, nie spodziewajcie, się, że Siri w iOS 11 nagle przemówi po polsku. Mimo to, Apple zamierza znacząco udoskonalić własną asystentkę. Taką informację przekazał na Twitterze Sonny Dickson. Leaker twierdzi, że Siri czekają zmiany obejmujące jej możliwości, które mają zostać zwiększone na wszystkich urządzeniach, gdzie dostępna jest asystentka. W szczególności Apple zamierza jednak położyć nacisk na nowy telefon, a więc najpewniej mowa o iPhonie 8. Niestety, Dickson nie ujawnił żadnych dodatkowych informacji i szczegóły tak naprawdę pozostają tajemnicą.

Do WWDC 2017 pozostało już tylko niecałe pięć tygodni. 5 czerwca zobaczymy nie tylko system iOS 11. Apple zaprezentuje także macOS 10.13, watchOS 4 i tvOS 11. Prawdopodobnie pod koniec konferencji zobaczymy inteligentny głośnik firmy z Cupertino, ale na razie nie jest to jeszcze pewna informacja.

Na poniższym filmie obejrzysz nowe funkcje, które pojawiły się w ostatnim czasie w aplikacji YouTube:

źródło: Redmondpie, Twitter

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij