Udostępnij
Tweetnij

iPhone 8 na nowym przecieku. W sieci pojawiły się zdjęcia matryc smartfona Apple

Apple pomału finalizuje prace nad smartfonem iPhone 8 i kto wie, czy już tego nie zrobiło. Tymczasem w sieci pojawiły się zdjęcia matryc czy form odlewniczych oraz nowy rysunek techniczny. Widać na nich to, co iPhone 8 ujawniał na wcześniejszych przeciekach, w tym m.in. przeprojektowany aparat fotograficzny iSight z dwoma obiektywami.

Apple pomału finalizuje prace nad smartfonem iPhone 8 i kto wie, czy już tego nie zrobiło. Tymczasem w sieci pojawiły się zdjęcia matryc czy form odlewniczych oraz nowy rysunek techniczny. Widać na nich to, co iPhone 8 ujawniał na wcześniejszych przeciekach, w tym m.in. przeprojektowany aparat fotograficzny iSight z dwoma obiektywami.

Apple iPhone 8 iPhone X iPhone Edition iPhone 2G

iPhone 8 ostatnio doczekał się bardzo udanej wizualizacji autorstwa Concept Creator, a Apple podobno finalizuje prace nad inteligentnym głośnikiem z iOS i Siri. W zeszłym tygodniu pojawiły się nowe przecieki. Tym razem na łamach Slashleaks ktoś opublikował zdjęcia matryc czy form odlewniczych iPhone’a 8. Zaprezentowano zarówno jej górną, jak i dolną część. Poza tym opublikowano zdjęcie schematu technicznego matrycy. Fotki widzimy poniżej.

Nie przegap >> Apple podniosło ceny w polskim App Store, ale pojawił się nowy poziom A – 0,49 euro

Apple iPhone 8 matryca forma odlewnicza Apple iPhone 8 matryca forma odlewnicza Apple iPhone 8 schemat

iPhone 8 na powyższych zdjęciach zdaje się pokrywać z wcześniejszymi przeciekami. Widzimy, że Apple przeprojektowało podwójny aparat fotograficzny iSight. Obiektywy tym razem umieszczono pionowo, czyli jeden pod drugim. Ma to rzekomo jakieś znaczenie dla funkcji z zakresu AR/VR, nad którymi pracuje firma z Cupertino. Można też dostrzec złącze Lightning czy włącznik. Jeśli rysunek jest prawdziwy, to z boku obudowy może pojawić się dłuższy włącznik lub też zmieni się miejsce dla tacki na kartę SIM.

Zobacz także >> Apple wprowadzi w iOS 11 inteligentny tryb niskiego zużycia energii i wiele więcej

Powyższe zdjęcia nie ujawniają także miejsca na przycisk Touch ID z tyłu obudowy. To oznacza, że wcześniejsze przecieki na ten temat mogły rzeczywiście być nietrafione. iPhone 8 raczej nie dostanie skanera linii papilarnych na pleckach. Byłby to faux pas ze strony Apple’a i krok wstecz w designie, na co firma z Cupertino po prostu nie może sobie pozwolić. Dlatego nie spodziewajmy się, że tak się stanie. Prędzej Apple w ogóle pozbędzie się Touch ID niż zgodzi się na umieszczenie czytnika linii papilarnych na pleckach. Apple boryka się z pewnymi problemami związanymi z umieszczeniem Touch ID na ekranie, ale jeśli to się rzeczywiście nie uda, to na pewno lepszym wyjściem z tej sytuacji będzie umieszczenie skanera na bocznym przycisku. Jak to jest w niektórych Xperiach.

Nie przegap >> Inteligentny głośnik Apple z Siri i iOS na WWDC 2017? Jest to coraz bardziej prawdopodobne

iPhone 8 może pojawić się później, choć Apple na pewno tego nie chce

iPhone 8 najpewniej jest finalizowany, ale pewne plotki sugerują, że masowa produkcja mogła zostać opóźniona. Pesymistyczne scenariusze zakładają start produkcji w listopadzie tego roku. Jeśli tak się stanie, to iPhone 8 może trafić na rynek nawet dopiero na początku 2018 roku. Pozostaje nam wierzyć, że tak się nie stanie, ale na więcej szczegółów musimy jeszcze poczekać. Mimo to, oficjalny pokaz telefonu powinien odbyć się we wrześniu, wraz z modelami 7s i 7s Plus.

Zobacz także film: YouTube – przegląd ostatnich nowości w aplikacji na Androida i iOS

źródło: Slashleaks, fot. otwierające: Martin Hajek/ComputerBild

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij