Udostępnij
Tweetnij

Apple finalizuje prace nad głośnikiem z Siri i iOS. iPhone 8 nie istnieje?

Jeśli wierzyć plotkom z dziś, to Apple już finalizuje prace nad głośnikiem z Siri. Urządzenie ma być odpowiedzią na Google Home czy Amazon Echo i ma pracować pod kontrolą zmodyfikowanego iOS. W sieci pojawiają się też sprzeczne raporty o smartfonie iPhone 8. Niektóre z nich twierdzą, że iPhone 8 po prostu nie istnieje, choć raczej nie jest to prawdą.

Jeśli wierzyć plotkom z dziś, to Apple już finalizuje prace nad głośnikiem z Siri. Urządzenie ma być odpowiedzią na Google Home czy Amazon Echo i ma pracować pod kontrolą zmodyfikowanego iOS. W sieci pojawiają się też sprzeczne raporty o smartfonie iPhone 8. Niektóre z nich twierdzą, że iPhone 8 po prostu nie istnieje, choć raczej nie jest to prawdą.

Apple iPhone 8 iPhone X iPhone Edition iPhone 2G

Sonny Dickson, który w przeszłości dostarczał sprawdzonych informacji ze świata Apple’a, dziś na Twitterze ćwierknął informację o tym, że firma z Cupertino finalizuje prace nad designem inteligentnego głośnika. Urządzenie ma być promowane jako zgodne z Siri i technologią AirPlay. W innym tweecie Dickson dodał, że urządzenie ma pracować pod kontrolą zmodyfikowanej wersji systemu iOS i będzie jakoś powiązane z technologiami Beats. Więcej szczegółów nie zostało ujawnionych.

Apple pracuje nad takim urządzeniem już od kilku lat. Jeszcze zanim na rynku pojawiły się głośniki Amazon Echo czy Google Home. Początkowo było to zmodyfikowane Apple TV, ale plany podobno porzucono. Prawdopodobnie będzie to więc zupełnie inne urządzenie. Biorąc pod uwagę, że ma pracować pod kontrolą zmodyfikowanego systemu iOS, to spodziewajmy się, że jego sercem będzie jeden z procesorów firmy z Cupertino. Możliwe, że Apple A10 czy inny układ SoC.

Na więcej szczegółów musimy jednak jeszcze poczekać. Nie wiadomo jeszcze, kiedy Apple zamierza zaprezentować to urządzenie. Nie ma pewności, że taki gadżet pojawi się w tym roku. Spodziewajmy się także integracji z HomeKit.

iPhone 8 nie istnieje? Apple składa zamówienia na dwa nowe smartfony

W sieci pojawiły się także plotki związane z tegorocznymi smartfonami firmy z Cupertino. Niektóre serwisy twierdzą nawet, że iPhone 8 nie istnieje! Ale zacznijmy od początku. Firma z Cupertino podobno złożyła w Foxconnie zamówienia tylko na dwa nowe modele smartfonów. Pierwszy to iPhone 7s, a drugim jest 7s Plus. Części mają zostać dostarczone w czerwcu i wtedy rozpocznie się masowa produkcja telefonów. Gdzie więc podział się iPhone 8?

Plotki sugerują, że Apple cały czas finalizuje prace nad tym telefonem. Nie jest on jeszcze gotowy i dlatego na razie nie są składane zamówienia na ten model. Wcześniej spekulowano, że produkcja może rozpocząć się dopiero w sierpniu lub wrześniu. Z kolei ostatnie informacje wskazują na uruchomienie produkcji iPhone’a 8 nawet dopiero w październiku czy listopadzie. Dlatego jest możliwe, że ten telefon pojawi się na rynku dużo później od modeli 7s. Pesymistyczne założenia sugerują, że iPhone 8 może zadebiutować nawet na początku 2018 roku, choć i tak powinien zostać pokazany we wrześniu tego roku. Jak będzie w rzeczywistości, to przekonamy się z czasem.

Poniżej obejrzysz wideo poświęcone HomeKit i aplikacji Dom z iOS 10:

źródło: Micgadget, Twitter, fot.: Martin Hajek

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij