iPhone 8 z pionową kamerą iSight dla VR. iPhone 7s ma być grubszy

Dritone, 2017-04-18 09:31
0

iPhone 8 cały czas jest w przygotowaniu i nowych informacji na temat smartfona dostarcza nam japoński blog Macotakara, który w przeszłości publikował sprawdzone plotki. iPhone 8 ma otrzymać specjalną kamerę VR z dwoma obiektywami umieszczonymi pionowo. Poza tym telefon dostanie szklaną obudowę i ramkę ze stali nierdzewnej.

Macotakara powraca z plotkami na temat smartfona iPhone 8, który być może zadebiutuje pod nazwą iPhone Edition. Japoński blog często dysponował sprawdzonymi informacjami ze świata produktów Apple’a. Dla przykładu, to źródło pierwsze poinformowało o braku złącza minijack w iPhone’ach 7 czy dwóch nowych czarnych kolorach obudowy, w których zadebiutowały “siódemki”.

Apple iPhone 7s iPhone 8

iPhone 8 ma dostać obudowę wykonaną ze szkła. Apple zamierza powrócić do rozwiązania zastosowanego w modelach 4 i 4s. Dwie tafle szkła będą rozdzielone ramką wykonaną ze stali nierdzewnej. To informacje, które pojawiały się już dużo wcześniej, ale Apple tak naprawdę testowało różne rozwiązania. Wiele jednak wskazuje na to, że finalny iPhone 8 rzeczywiście otrzyma taką obudowę i ma ona bazować na udoskonalonych rozwiązaniach, które zastosowano w zegarku Apple Watch ze stali. W raporcie czytamy również, że ekran OLED będzie płaski i zostanie pokryty szkłem 2.5D. Poniżej możecie obejrzeć pewne rendery, które mogą prezentować wygląd nowego smartfona.

This slideshow requires JavaScript.

Macotakara wspomina także, że iPhone 8 rzeczywiście dostanie podwójny aparat fotograficzny i obiektywy będę umieszczone jeden pod drugim. Takie informacje również pojawiały się wcześniej. Nowa kamera iSight ma być wykorzystywana także do celów VR, choć możliwe, że japońskiego blogowi chodziło tak naprawdę o AR (rozszerzoną rzeczywistość).

Zobacz także >> Te skróty 3D Touch z iOS 10 z pewnością warto znać

iPhone 8 wraz z modelami 7s i 7s Plus

W tym samym raporcie czytamy, że etap EVT (test weryfikacji inżynieryjnej) przeciągał się w czasie i dopiero niedawno projekt wszedł w fazę DVT (test weryfikacji projektu). Jest to o tyle ciekawe, że Apple zazwyczaj w marcu ma już gotowy projekt nowego telefonu, który kilka tygodni później trafiał do masowej produkcji. Japoński blog wspomina również, że iPhone 7s i 7s Plus mogą dostać nieco grubsze obudowy. Jeśli tak się stanie, to zgodność z dotychczasowymi etui stanie pod znakiem zapytania.

Nie przegap >> iOS 10.3 zawierał błąd. Warto sprawdzić własne ustawienia iCloud

Apple zaprezentuje wszystkie trzy nowe smartfony we wrześniu. Podobno firma z Cupertino boryka się z problemami z Touch ID na ekranie. To może spowodować, że jubileuszowy model zadebiutuje w sklepach jednak później. Mimo to, jego prezentacji nadal powinniśmy spodziewać się we wrześniu.

Na poniższym filmie obejrzysz materiał o iPhonie 8:

źródło: Macotakara

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy
The following two tabs change content below.

Dritone

Redaktor prowadzący
Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.
Apple iOS · iPhone · Smartfony · · · · · · · · ·