Udostępnij
Tweetnij

iPhone 8 nie dostanie Touch ID na pleckach. Pomimo, że Apple może to testować

iPhone 8 zostanie pokazany dopiero we wrześniu, ale Apple obecnie testuje wiele różnych prototypów jubileuszowego smartfona. Po sieci krąży schemat techniczny jednego z prototypów i tam iPhone 8 ma skaner linii papilarnych Touch ID z tyłu obudowy. Nawet jeśli Apple testuje takie rozwiązanie, tak w finalnej wersji telefonu nie spodziewajmy się go. Nie ma takiej opcji.

iPhone 8 zostanie pokazany dopiero we wrześniu, ale Apple obecnie testuje wiele różnych prototypów jubileuszowego smartfona. Po sieci krąży schemat techniczny jednego z prototypów i tam iPhone 8 ma skaner linii papilarnych Touch ID z tyłu obudowy. Nawet jeśli Apple testuje takie rozwiązanie, tak w finalnej wersji telefonu nie spodziewajmy się go. Nie ma takiej opcji.

iPhone 8, który tak naprawdę na rynku może zadebiutować pod nazwą iPhone Edition, jest już testowany przez Apple’a od dawna. Co nie powinno dziwić, bo firma z Cupertino musi podjąć wiele decyzji związanych ze specyfikacją i designem nowego telefonu, a ten jest nie byle jaki. Wszak to jubileuszowy telefon z systemem iOS, który naprawdę musi się wyróżniać na tle konkurencji.

Apple iPhone 8 iPhone Edition Siri

Po sieci krąży od niedawna jeden ze schematów technicznych iPhone’a 8. Widzicie go poniżej. Prezentuje on podobno jeden z prototypów nowego telefonu Apple’a. Nawet jeśli tak jest, to w zasadzie nie ma opcji, aby był to finalny design nowego smartfona. Można już pominąć podwójny aparat fotograficzny z obiektywami, które umieszczono jeden pod drugim. Duży ekran pokrywający niemal cały przedni panel obudowy powinien jak najbardziej pokrywać się z rzeczywistością, ale przycisk ze skanerem linii papilarnych z tyłu obudowy? Cóż, to się nie wydarzy.

Apple iphone 8

iPhone 8 nie dostanie Touch ID na pleckach. To byłaby porażka Apple’a

iPhone 8 z pewnością nie otrzyma Touch ID z tyłu obudowy. Generalnie Apple chce umieścić ten skaner na ekranie. Najpewniej w dolnej części, aby znajdował się on mniej więcej tam, gdzie obecnie. Ostatnie plotki sugerują jednak, że firma z Cupertino napotkała tu problemy. Związane są one z odpowiednimi dostawami takich elementów. Jeśli dostawy nie będą odpowiednie, to Apple być może będzie musiało zrezygnować z tego pomysłu. Mimo to, najbardziej prawdopodobnym scenariuszem wydaje się być opóźnienie sklepowego debiutu smartfona iPhone 8. Do czasu, aż nie będą występowały duże problemy z dostawami i rynkowy popyt będzie można w jakimś stopniu zapewnić.

Zobacz także >> Te skróty 3D Touch z iOS 10 z pewnością warto znać

iPhone 8 z przyciskiem Touch ID z tyłu obudowy byłby krokiem wstecz. Prawda jest taka, że jubileuszowy smartfon musi się jakoś wyróżnić i tutaj nie ma miejsca na kompromisy. Apple do tego nie dopuści, bo zapewne mocno straciłoby w oczach klientów. Zwłaszcza tych najwierniejszych. Tak więc, przecieki to jedno, ale nie można im bezgranicznie ufać. Wiele z nich i tak w rzeczywistości nie pokryje się z prawdą i trzeba mieć tego świadomość.

Na poniższym filmie obejrzysz podsumowanie plotek o iPhonie 8:

źródło: Apple Insider, fot.: Gabor Balogh

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij