Udostępnij
Tweetnij

iOS 10.3.1 do pobrania dla wszystkich. Apple wypuszcza mniejszą aktualizację

Apple udostępniło przed chwilą dla wszystkich użytkowników iOS 10.3.1. To pomniejsza aktualizacja, która rozwiązuje kilka problemów znalezionych w iOS 10.3 z marca tego roku. iOS 10.3.1 zawiera pewne poprawki i jest już dostępne do pobrania na iPhone’a i iPady. Zarówno drogą OTA, jak i z użyciem programu iTunes.

Apple udostępniło przed chwilą dla wszystkich użytkowników iOS 10.3.1. To pomniejsza aktualizacja, która rozwiązuje kilka problemów znalezionych w iOS 10.3 z marca tego roku. iOS 10.3.1 zawiera pewne poprawki i jest już dostępne do pobrania na iPhone’a i iPady. Zarówno drogą OTA, jak i z użyciem programu iTunes.

iOS 10.3.1 jest nową aktualizacją, którą Apple dosłownie przed chwilą udostępniło użytkownikom iPhone’ów, iPadów oraz, naturalnie, najnowszych iPodów touch. To pomniejsze uaktualnienie, które zawiera szybkie poprawki dla użytkowników iGadżetów, którzy zainstalowali większe uaktualnienie z marca tego roku. W zasadzie wydanie iOS 10.3.1 dla wszystkich na dniach było niemal pewne, bo w zeszłym tygodniu Apple rozpoczęło publiczne beta testy aktualizacji z numerem 10.3.2, czyli przeskoczyło numerację.

Nie przegap >> iOS 10.3 zawierał błąd. Warto sprawdzić własne ustawienia iCloud

iOS 10.3.1 Apple

iOS 10.3.1 wprowadza pomniejsze usprawnienia. W oficjalnym wykazie zmian czytamy tylko o poprawkach nieznanych błędów i udoskonaleniach z zakresu bezpieczeństwa i wiemy, że obejmują Wi-Fi. Aktualizacja jest dostępna do pobrania drogą OTA. Można ją ściągnąć udając się do Ustawienia, Ogólne i Uaktualnienia. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić to z użyciem programu iTunes po podłączeniu urządzenia do komputera z użyciem kabla USB.

iOS 10.3.1 to mniejsza aktualizacja, ale zawiera nowości z wersji 10.3

iOS 10.3.1 to niewielka aktualizacja, ale jeśli jeszcze nie zainstalowaliście dużego iOS 10.3, który został wydany wraz z macOS 10.12.4, tvOS 10.2 i watchOS 3.2, to wiedzcie, że czeka na was naprawdę dużo nowości. Aktualizacja z końca marca wprowadza nowy system plików Apple File System (APFS), który zwalnia na iPhone’ach nawet do prawie 8 GB miejsca na dane. Następnie mamy funkcję Find my AirPods, nową sekcję Apple ID w ustawieniach, wizualne przedstawienie zajętości dysku iCloud, nowości w funkcji CarPlay i wiele więcej pomniejszych usprawnień. To uaktualnienie jest też o tyle istotne, że wnosi wsparcie dla pewnych nowych technologii u wybranych operatorów sieci komórkowych w Polsce. W Orange i Play będziecie mogli aktywować Wi-Fi Calling. Natomiast pierwszy z operatorów dokłada także wsparcie dla VoLTE. To o tyle istotne, że połączenia telefoniczne są szybciej zestawiane i niwelowany jest tak zwany efekt fallback, który powoduje przy dzwonieniu przełączanie się na starsze standardy sieci komórkowych. Unikając tego efektu można zaoszczędzić energię baterii.

Zobacz także >> Te skróty 3D z iPhone’ów 6s/7 z pewnością warto znać

Fani Apple czekają obecnie do początku czerwca. Wtedy odbędzie się konferencja WWDC 2017, w trakcie której zobaczymy system z numerem 11. Na jego temat na razie jest w sieci niewiele plotek. Część z nich mówi o rozmowach grupowych w FaceTime, a inne o udoskonaleniach, które obejmą asystentkę Siri. To duże uaktualnienie, które będzie testowane prawie całe lato i zostanie wydane dla wszystkich dopiero we wrześniu.

źródło: Apple

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij