Udostępnij
Tweetnij

iOS 10.3.2 beta 1 do pobrania. Apple kończy ze starszymi iPhone’ami?

Za nami aktualizacja do iOS 10.3, ale Apple nie daje odetchnąć deweloperom aplikacji i wczoraj wieczorem udostępniono im iOS 10.3.2 beta 1, czyli kolejne uaktualnienie w wersji poglądowej. Co jednak ciekawe, nie zaoferowano obrazów z tym systemem dla starszych iPhone’ów i iPada 4. Pewnie też zapytacie: co stało się z iOS 10.3.1?

Za nami aktualizacja do iOS 10.3, ale Apple nie daje odetchnąć deweloperom aplikacji i wczoraj wieczorem udostępniono im iOS 10.3.2 beta 1, czyli kolejne uaktualnienie w wersji poglądowej. Co jednak ciekawe, nie zaoferowano obrazów z tym systemem dla starszych iPhone’ów i iPada 4. Pewnie też zapytacie: co stało się z iOS 10.3.1?

Dwa dni Apple wydało większe aktualizacje dla własnych systemów operacyjnych w postaci iOS 10.3, macOS 10.12.4, tvOS 10.2 oraz watchOS 3.2. Z kolei wczoraj dla deweloperów aplikacji przygotowano niespodziankę w postaci iOS 10.3.2 beta 1. Tak, wydano dokładnie taką wersję i pewnie dziwi was, co stało się z systemem z numerem 10.3.1? Wyjaśnienie tej sytuacji jest najpewniej takie. W wersji wydanej wczoraj znajduje się więcej usprawnień czy zmian, które najpierw trzeba solidnie przetestować. Natomiast iOS 10.3.1 równie dobrze może być szybką poprawką dla wersji 10.3 i może zostać wydany dosłownie na dniach. Dlatego pewnie Apple przeskoczyło tę wersję oprogramowania. Wczoraj deweloperzy aplikacji otrzymali także dostęp do wersji beta macOS 10.12.5, tvOS 10.2.1 oraz watchOS 3.2.2 (tak, w watchOS też przeskoczono 3.2.1).

Apple iPhone iOS 10.3.2 beta 1

iOS 10.3.2 beta 1 nie wprowadza tak wielu zmian, które pojawiły się w systemie z numerem 10.3. Jak dobrze wiemy, tam nowości było naprawdę wiele, a przy okazji polskim użytkownikom iPhone’ów w Orange i Play oddano dostęp do Wi-Fi Calling, a pierwszy z operatorów wdrożył także VoLTE. Poprawiono też animacje, co sprawia wrażenie, jakby iPhone działał szybciej (no cóż, to nieprawda).

iOS 10.3.2 wprowadza poprawki obejmujące SiriKit, a dokładniej komendy samochodowe, które teraz powinny działać jak należy. To jedyna informacja związana ze zmianami, którą ujawniło w changelogu Apple. Okazuje się jednak, co dostrzegł Apple Insider, że obrazy z nową betą nie są dostępne dla starszych iGadżetów, jak iPhone 5, iPhone 5c czy iPad 4. To iSprzęty ze starszymi procesorami A6 (iPad 4 ma dokładnie układ A6X), które są 32-bitowymi układami SoC. Potem, od iPhone’a 5s, firma z Cupertino postawiła jedynie na 64-bitowe procesory, których to trzyma się od lat. I wiele wskazuje na to, że firma rzeczywiście chce pozbyć się wsparcia dla 32-bitowych urządzeń. Świadczą o tym chociażby komunikaty wyświetlane w trakcie próby instalacji przestarzałych aplikacji z App Store czy nowa sekcja Zgodność programów. To oznacza, że iUrządzenia z 32-bitowymi układami w tym roku zostaną już całkowicie przekreślone. iOS 11 nie otrzymają. Zapowiedzi tej wersji systemu spodziewamy się już 5 czerwca, a więc pierwszego dnia konferencji WWDC 2017. I nie pozostaje nic innego, jak tylko się z tym pogodzić.

Apple iPhone iOS 10.3.2 beta 1

źródło: Apple Insider

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij