iPhone 7 i iPhone 7 Plus – stłuczony ekran wymienisz taniej z GoRepair

Dritone, 2017-03-20 12:19
1

iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus nie są tanimi smartfonami. Koszt naprawy stłuczonego ekranu również nie jest tanią usługą w autoryzowanych serwisach Apple’a. GoRepair postanowiło wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i poinformowało o wprowadzeniu naprawy stłuczonych ekranów w iPhone’ach 7 i koszt takiej usługi jest niższy niż u konkurencji.

GoRepair wprowadza nową usługę i jest to refabrykacja uszkodzonych ekranów, a dokładniej samej szybki, co nie wiąże się z koniecznością wymiany całego panelu. Takie rozwiązanie jest dosyć skomplikowane i wymaga specjalnych warunków, ale z drugiej strony pozwala obniżyć koszty wymiany stłuczonego ekranu nawet o 50%. Usługa dostępna jest dla użytkowników smartfonów iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus w cenie – odpowiednio – 545 oraz 595 złotych.

Apple iPhone 7 Plus stłuczony ekran naprawa GoRepair

Na czym polega dokładnie refabrykacja stłuczonego ekranu w smartfonie iPhone 7? Proces składa się z kilku etapów. Na początku trzeba usunąć uszkodzoną część i pozostałości kleju oraz szkła. Potem należy odpowiednio przygotować sam wyświetlacz, na który zostanie nałożony nowy polaryzator i szybka. Proces scalania odbywa się w prasie laminacyjnej i komorze, gdzie panuje odpowiednie ciśnienie. Całość przeprowadza się na dedykowanym sprzęcie.

iPhone 7 ulega uszkodzeniu średnio po 10 tygodniach

Statystycznie smartfon marki Apple’a ulega uszkodzeniu po około 10 tygodniach od zakupu. Stłuczony ekran jest jednym z najczęściej występujących problemów. Koszt wymiany całego ekranu w autoryzowanym serwisie Apple’a wynosi (ceny z Cortland.pl) 659 złotych dla mniejszych modeli z ekranami o przekątnej 4″ i 4,7″ oraz 759 złotych dla modeli Plus z 5,5″ wyświetlaczami. W przypadku usługi GoRepair w cenę wliczony jest także kurier, który odbierze uszkodzony sprzęt i odwiezie go po naprawie. Jest więc to usługa typu door-to-door.

Zobacz także >> Te skróty 3D Touch z iOS 10 z pewnością warto znać

Trudno jednak powiedzieć, jak usługa od GoRepair ma się do gwarancji. Teoretycznie Apple podobno już uznaje naprawy ekranów w nieautoryzowanych serwisach, ale tylko pod warunkiem, że przeprowadzono je odpowiednio i nie przeszkodzi to w dalszych naprawach. Jeśli jest inaczej, to naprawa w ramach gwarancji może zostać odmówiona.

Na poniższym filmie obejrzysz materiał z podsumowaniem plotek o iPhonie 8:

źródło: informacja prasowa

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy
The following two tabs change content below.

Dritone

Redaktor prowadzący
Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.
Apple iOS · iPhone · · · · · · · · · ·
  • Kamil

    No więc właśnie. Pytanie jak Apple to potraktuje przy telefonach z gwarancją. Nie wiem, czy nie lepiej dopłacić stówkę i mieć pewność