iPhone 8 – co już wiemy o nadchodzącym smartfonie Apple’a? (wideo)

Redakcja Tablety.pl, 2017-03-19 13:02
2

iPhone 8 zbliża się wielkimi krokami. Apple zamierza wprowadzić na rynek specjalny, jubileuszowy model telefonu z iOS wraz ze smartfonami iPhone 7s oraz iPhone 7s Plus. Będzie to unikalny wariant telefonu, który ma otrzymać duży ekran OLED, zupełnie nową obudowę ze stali i szkła półhartowanego czy lepszy aparat. Co już wiemy o iPhonie 8?

iPhone 8, który w przeciekach pojawia się także pod nazwą iPhone Edition, co wynika z faktu, że najdroższe zegarki Apple Watch również sprzedawane były z takim dopiskiem w nazwie. Stąd też takie przypuszczenia, bo iPhone 8 nie ma należeć do tanich telefonów.

W sieci co chwilę pojawiają się nowe plotki o iPhonie 8. Ostatnimi czasy jest ich naprawdę dużo, ale to wynika z faktu, że Apple już finalizuje prace nad nowymi smartfonami. Podobno projekty mają zostać zamknięte do końca tego kwartału, a więc w już naprawdę niedługim czasie. Czego jednak możemy spodziewać się wraz z jubileuszowym modelem telefonu?

Apple iPhone 8 iPhone 7s iPhone Edition

Przygotowaliśmy dla was na kanale nowy film, gdzie Jacek opowiada wam o tym, czego tak naprawdę powinniśmy się spodziewać. Oczywiście, różnych plotek jest na tyle dużo, że czasami trudno być pewnym tego co jest prawdą, a co z prawdą nie ma nic wspólnego. Staraliśmy się jednak wybrać te informacje, które według nas wydają się być bardziej prawdziwe od innych.

Zobacz także >> Te skróty 3D z iOS 10 z pewnością warto znać

iPhone 8 ma dostać ekran OLED. To pierwszy raz, gdy Apple zdecyduje się na taki panel w smartfonach z iOS. Do tej pory firma z Cupertino używała ekranów LCD. Ma on mieć wielkość około 5,8″, ale właściwa część ekranu ma mieć przekątną około 5,15″ cala. Pozostała część na dole zostanie wydzielona na skaner linii papilarnych Touch ID i dodatkowe kontrolki, które będą mogły być wprowadzane przez deweloperów aplikacji. Choć smartfon dostanie duży ekran, tak spodziewajmy się, że nie będzie on większy od iPhone’a 7 z 4,7″ wyświetlaczem.

Kolejna kwestia to obudowa. Tutaj spodziewajmy się licznych zmian. Apple chce powrócić do pomysłu z 2010 roku, kiedy to użyło ramki ze stali nierdzewnej i szkła. W iPhonie 8 ma być podobnie. Smartfon dostanie stalową ramkę, którą połączy szkło półhartowane, na co wskazują ostatnie plotki. Wiąże się to także z funkcją bezprzewodowego ładowania baterii. Ta nie lubi się z aluminium, a więc iPhone 8 nie dostanie nowej obudowy wyłącznie z pobudek estetycznych, ale również funkcyjnych. Pojawi się także sporo nowości z zakresu AR.

Apple pokaże nowe smartfony z systemem iOS 11 dopiero we wrześniu. Część plotek sugeruje jednak, że iPhone 8 trafi do sprzedaży później niż modele 7s i 7s Plus. Poza tym ma być bardzo drogim smartfonem i możliwe, że jego cena przekroczy nawet tysiąc dolarów. To oznacza, że w Polsce powinniśmy się liczyć z ceną około 5 tysięcy złotych. Obejrzyjcie to na poniższym filmie i dajcie znać, co o tym sądzicie i czy czekacie na premierę nowego telefonu Apple’a.

Apple iPhone 8 – podsumowanie plotek

Apple iOS · iPhone · Smartfony · · · · · · · · · ·
  • Mariusz

    Wszystko pięknie, ale 5k za telefon? Noe chyba nie

  • Mati

    @Mariusz
    W dzisiejszych czasach nie możemy nazwać tego “telefonem”. To jest urządzenie, które łączy w sobie komputer, telefon, aparat fotograficzny i wiele więcej, więc to oczywiste, że ich ceny będą rosnąć.