Udostępnij
Tweetnij

Przyszłe słuchawki AirPods od Apple będą mierzyły tętno i poziom stresu?

AirPods, bezprzewodowe słuchawki od Apple, są już dostępne na rynku. Gigant nie zamierza jednak spoczywać na laurach i planuje nowe rozwiązania w swoich słuchawkach. Do urzędu patentowego w USA trafiły nowe wnioski, które sugerują, że w przyszłości słuchawki Apple mogą mierzyć tętno użytkownika, jego temperaturę czy poziom stresu.

AirPods, bezprzewodowe słuchawki od Apple, są już dostępne na rynku. Gigant nie zamierza jednak spoczywać na laurach i planuje nowe rozwiązania w swoich słuchawkach. Do urzędu patentowego w USA trafiły nowe wnioski, które sugerują, że w przyszłości słuchawki Apple mogą mierzyć tętno użytkownika, jego temperaturę czy poziom stresu.

Apple nie ma zamiaru poprzestawać na jednych słuchawkach bezprzewodowych. Do urzędu patentowego w Stanach Zjednoczonych trafiły kolejne wnioski patentowe, z których wynika, że gigant z Cupertino ma jeszcze kilka pomysłów na projekty bezprzewodowych słuchawek.

Apple airpods słuchawki

Oczywiście, wspomniane słuchawki będą działały podobnie do AirPods. Z wniosków wynika, że będą one miały chociażby podobny zestaw czujników zbliżeniowych czy podobna baterię. Tutaj jednak dodano nowe funkcje biometryczne, które mogłyby pomagać w pomiarach np. tętna.

Apple wysłało trzy takie wnioski patentowe. Ujęło w nich między innymi pomysł na wykorzystanie czujnika fotopletyzmograficznego (PPG). Jest to technologia, która już została zaimplementowana w Apple Watch. Czujnik PPG miałby się znaleźć się blisko koziołka ucha, by móc mierzyć tętno użytkownika. Technologia miałaby się wiązać z dodaniem do słuchawek dwóch emiterów światła oraz dwóch detektorów światła.

Przyszłe Apple AirPods z czujnikami temperatury i aktywności serca?

Poza tym wnioski uwzględniają dodanie w słuchawkach czujnika VO2, GSR, EKG, ICG i temperatury. VO2 mierzy poziom tlenu we krwi, EKG i ICG odpowiadają za pomiary aktywności elektrycznej serca, a GSR pomaga w pomiarze poziomu stresu. Czujnik temperatury ma mierzyć liczbę stopni na ciele użytkownika i liczbę stopni otoczenia.

Apple airpods słuchawki

Gigant planuje także wprowadzić do swoich urządzeń nowe zastosowania w kształtowaniu wiązki dźwięku. AirPods w trybie transmisji używa podwójnego mikrofonu. Cel jest jasny – jest to redukcja szumu. Firma planuje jednak wprowadzić trzy mikrofony, by dodatkowo wzmocnić sygnał wiązki dźwięku i dodatkowo redukować szumy pochodzące z zewnątrz.

Wspomniane patenty trafiły do urzędu patentowego w Stanach Zjednoczonych we wrześniu minionego roku. Nie jest pewne, na jakim etapie prac ze słuchawkami jest aktualnie Apple. Być może rozwiązania z patentów znajdą swoje odzwierciedlenie w przyszłych urządzeniach. Jeśli interesują cię słuchawki giganta, zapraszamy do przeczytania naszej recenzji BeatsX.

Obejrzyj również film – iOS 10.3 – co nowego?

Źródło: AppleInsider

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij