Udostępnij
Tweetnij

iPhone 6 z 2014 roku doczekał się nowej wersji. Apple oferuje go w Azji

iPhone 6, który debiutował w 2014 roku, doczekał się nowej wersji. Apple uruchomiło sprzedaż nowego modelu na terenie wybranych państw z Azji. Jest to iPhone 6 z 32 GB pamięci flash na dane, który dostępny jest w ofercie wybranych operatorów sieci komórkowych. I tylko w jednym, złotym kolorze obudowy.

iPhone 6, który debiutował w 2014 roku, doczekał się nowej wersji. Apple uruchomiło sprzedaż nowego modelu na terenie wybranych państw z Azji. Jest to iPhone 6 z 32 GB pamięci flash na dane, który dostępny jest w ofercie wybranych operatorów sieci komórkowych. I tylko w jednym, złotym kolorze obudowy.

Apple po cichu i bez większego rozgłosu wprowadziło do wybranych państw azjatyckich odświeżony wariant smartfona iPhone 6. Nowy model ma 32 GB wbudowanej pamięci flash na dane (a więc tyle samo, co modele 6s i 7, które dostępne są obecnie) i jest oferowany tylko w złotym kolorze obudowy. Telefon można będzie nabyć u operatora Taiwan Mobile w miesięcznym abonamencie o wartości 1399 dolarów tajwańskich (około 45 dolarów amerykańskich) od 10 marca. Co ciekawe, ten sam wariant telefonu jest już dostępny w Chinach od końca lutego.

iPhone 6 iSight

Skąd taki pomysł? Apple zapewne chce w ten sposób zwiększyć nieco sprzedaż własnych smartfonów w Azji, gdzie ostatnio (przede wszystkim w Chinach) pozycja firmy z Cupertino spada. Jest to model wyjściowy, który może zainteresować tych klientów, dla których iPhone SE jest zbyt małym telefonem. Choć z drugiej strony trzeba pamiętać, że ten ostatni cechuje się znacznie lepszą specyfikacją techniczną od „szóstek”. Ma szybszy procesor i znacznie lepszy aparat fotograficzny.

Nowy Apple iPhone 6 32 GB raczej nie opuści Azji

Nie wiadomo, dlaczego nowy iPhone 6 dostępny jest tylko w jednym kolorze obudowy. Pewnie jest to zabieg marketingowy. Pojemność 32 GB jest nowa dla tego modelu. Wcześniej „szóstki” można było zakupić jedynie w wersjach z 16, 64 lub 128 GB miejsca na dane. Apple nie sprzedaje tego telefonu na własnej stronie. We wspomnianych państwach azjatyckich też nie. Można go jedynie nabyć w abonamencie u wybranych operatorów sieci komórkowych.

Apple iphone 6 32GB

Oczywiście, nie spodziewajmy się, że taki model telefonu pojawi się w Europie. Stary Kontynent, a Azja to zupełnie inne rynki, do których Apple osobno dostosowuje własną ofertę. Specjalny model iPhone’a 6 pozostanie dostępny będzie pewnie tylko w Azji i w innych krajach się nie pojawi. Ewentualnie może w Ameryce Południowej, ale na ten temat obecnie nic nie wiadomo. Zarówno w Chinach, jak i na Tajwanie na stronie internetowej Apple’a najtańszym modelem telefonu z systemem iOS pozostaje iPhone SE z 16 GB pamięci flash na dane. Plotki sugerują, że w tym miesiącu ma pojawić się wariant 128 GB. To może oznaczać, że model z 16 GB zniknie i zostanie zastąpiony przez wersję 32 GB. O tym jednak przekonamy się dopiero za jakiś czas. W trakcie specjalnej konferencji Apple’a, gdzie mamy też zobaczyć nowe iPady oraz, być może, iPhone’y 7 w czerwonej wersji kolorystycznej obudowy.

Poniżej obejrzysz filmy poświęcone nowościom z systemu iOS 10:

źródło: 9to5mac

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij