Udostępnij
Tweetnij

Wymieniłeś ekran iPhone’a w nieautoryzowanym serwisie? Od teraz Apple i tak przyjmie go na gwarancję

Stłuczony iPhone to niemały problem. Wymiana takiego ekranu w autoryzowanym serwisie Apple’a wiąże się w wydatkiem ponad 600 złotych. Mało tego, bo wymieniając stłuczony ekran w nieautoryzowanym serwisie wiązał się z utratą gwarancji. Apple zmieniło jednak podejście do tematu i zamierza uznawać gwarancję w przypadku iPhone’ów z ekranami wymienionymi przez firmy trzecie.

Stłuczony iPhone to niemały problem. Wymiana takiego ekranu w autoryzowanym serwisie Apple’a wiąże się w wydatkiem przekraczającym 600 złotych. Mało tego, bo wymieniając stłuczony ekran w nieautoryzowanym serwisie trzeba było pogodzić się z utratą gwarancji. Apple zmieniło jednak podejście do tematu i zamierza uznawać gwarancję w przypadku iPhone’ów z ekranami wymienionymi przez firmy trzecie.

Apple zmienia zasady uznawania gwarancji w przypadku iPhone’ów. Firma z Cupertino poinformowała własnych partnerów o tym, że od teraz uznaje w ramach gwarancji te telefony, które mają ekrany wymienione przez nieautoryzowane serwisy. Wcześniej takie telefony w ogóle nie kwalifikowały się do naprawy w ramach usług gwarancyjnych. Oczywiście, jest pewne „ale”.

iPhone z wymienionym ekranem u firmy trzeciej zostanie przyjęty do autoryzowanego serwisu, ale zostanie sprawdzony i naprawa odbędzie się tylko wtedy, gdy nie zostaną znalezione żadne próby oszustwa. Poza tym serwis musi mieć pewność, że ekran został wymieniony poprawnie i dalsze naprawy mogą odbywać się bez żadnego ryzyka uszkodzenia sprzętu. Jeśli iPhone ma jakieś części, które dyskwalifikują go z naprawy w ramach gwarancji, to klient będzie musiał zapłacić.

Apple iPhone stłuczony ekran gwarancja

Co natomiast, gdy ktoś zechce wymienić ekran na oryginalny? To też będzie możliwe i Apple przekazało, że w takich przypadkach cena proponowana klientom powinna być taka, jak w przypadku wymian ekranu poza gwarancją. AppleCare+ nie pokrywa napraw ekranów i baterii firm trzecich.

Stłuczony ekran w smartfonie Apple iPhone to wydatek ponad 600 złotych

Wymiana stłuczonego ekranu w autoryzowanym serwisie nie jest tania. W przypadku modeli z ekranami o przekątnej 4″ i 4,7″ wiąże się to z wydatkiem na poziomie 659 złotych, a w Plusach 759 złotych (ceny z Cortland.pl). Tymczasem w nieautoryzowanych serwisach często można to zrobić za dużo mniej. Nawet za 300-400 złotych.

Nowe zmiany wprowadzone przez Apple’a nie wydłużają gwarancji. Nie wpływają też na procedury, który poddawane są telefony w momencie przyjmowania w ramach programu naprawy. W tym przypadku, gdy ekran jest stłuczony i to uniemożliwia wymianę jakiegoś elementu, to najpierw musi zostać dokonana odpłata naprawa. Dopiero wtedy będzie można oddać telefon do programu wymiany.

Zobacz także >> Te skróty 3D Touch z iOS 10 z pewnością warto znać

Nie wiadomo, dlaczego Apple zmieniło zdanie w kwestii ekranów wymienianych przez firmy trzecie. Macrumors twierdzi jednak, że to pewna informacja, bo zweryfikował ją u kilku różnych źródeł. My spytamy przedstawicieli polskich autoryzowanych serwisów Apple’a i gdy tylko uda nam się uzyskać odpowiedź, to was o tym poinformujemy. Oczywiście, pamiętajmy o tym, że dotyczy to wyłącznie ekranów. iPhone’y z bateriami, przełącznikami i innymi elementami od firm trzecich nie są honorowane w ramach gwarancji.

Poniżej obejrzysz film poświęcony nowościom z iOS 10.3:

źródło: Macrumors, fot.: iFixit

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij