Udostępnij
Tweetnij

iOS 10.3 beta 3 wprowadza sekcję Zgodność programów

iOS 10.3 beta 3 to najnowsza, poglądowa wersja oprogramowania dla iGadżetów, którą udostępniło wczoraj Apple deweloperom aplikacji. W iOS 10.3 beta 3 pojawia się nowa sekcja w ustawieniach i jest to Zgodność programów. Funkcja ta grupuje aplikacje, które są przestarzałe i ma to związek ze zmianami, które Apple wprowadzi wraz z iOS 11.

iOS 10.3 beta 3 to najnowsza, poglądowa wersja oprogramowania dla iGadżetów, którą udostępniło wczoraj Apple deweloperom aplikacji. W iOS 10.3 beta 3 pojawia się nowa sekcja w ustawieniach i jest to Zgodność programów. Funkcja ta grupuje aplikacje, które są przestarzałe i ma to związek ze zmianami, które Apple wprowadzi wraz z iOS 11.

Apple od kilku tygodni testuje aktualizację iOS 10.3, która dla wszystkich zostanie udostępniona zapewne w drugiej połowie marca. Wczoraj deweloperzy aplikacji uzyskali dostęp do trzeciej bety oprogramowania i w tej pojawia się nowa sekcja w ustawieniach powiązana z aplikacjami. Mowa o Zgodność programów.

Apple iOS 10.2.2

Zgodność programów znajdziecie udając się do Ustawienia, Ogólne, To urządzenie… i Programy. Umieszczono tu listę, która grupuje przestarzałe aplikacje, dla których deweloperzy nie przygotowali aktualizacji. Jak dobrze wiemy, wszystkie nowe programy zgłaszane do App Store muszą być zgodne z 64-bitowymi procesorami, które iPhone’y mają od 2013 roku. Jeśli natraficie w App Store na przestarzały program, to wyświetli wam się komunikat widoczny na poniższym zrzucie ekranowym. Jeszcze niżej widzicie nową sekcję Zgodność programów. Tutaj dotknięcie ikonki starej aplikacji powoduje przeniesienie do jej karty w App Store.

Apple iOS 10.3 beta 3 Apple iOS 10.3 beta 3

Zmiany w iOS 10.3 dotyczą tego, co czeka nas wraz z iOS 11

Apple przygotowuje się do porzucenia wsparcia dla 32-bitowych iUrządzeń. Odbędzie się to wraz z wydaniem aktualizacji do iOS 11, a to nastąpi pewnie we wrześniu. Wtedy zostanie porzucone wsparcie dla iPadów 4 oraz iPhone’ów 5 i 5c. Dlatego deweloperzy aplikacji są przygotowywani już teraz.

Zobacz także >> Te skróty 3D Touch dla iPhone’ów 6s/7 z pewnością warto znać

Apple pozbyło się wiele przestarzałych aplikacji z App Store jesienią zeszłego roku, kiedy to przeprowadziło wielkie czystki. Deweloperzy mieli wtedy 30 dni na dokonanie zmian. Jeśli tego nie zrobili, to ich aplikacje usuwano z App Store.

iOS 11 zostanie zaprezentowany dokładnie 5 czerwca, bo wtedy odbędzie się keynote otwierający konferencję WWDC 2017 dla deweloperów aplikacji. Wtedy zobaczymy także macOS 10.13 czy watchOS 4.0 i nowe tvOS. Wcześniej, bo w przyszłym miesiącu zostanie wydany iOS 10.3. Ta wersja systemu wprowadza m.in. nowy system plików Apple File System (APFS), nowy ekran Apple ID w ustawieniach czy wizualne przedstawienie zajętości dysku iCloud.  Nowości i pomniejszych zmian jest w rzeczywistości więcej. Szerzej przeczytacie o nich w tym artykule (oraz zobaczycie je na zrzutach ekranowych). Natomiast poniżej możecie obejrzeć film, na który przedstawiliśmy wam najciekawsze nowości z nadchodzącej aktualizacji.

źródło: Redmondpie

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij