Udostępnij
Tweetnij

Apple CarPlay z iOS 10.3 beta – zmiany zaprezentowane na filmie (wideo)

Apple udostępniło iOS 10.3 beta kilka tygodni temu. W tej wersji systemu pojawia się także kilka nowości powiązanych z CarPlay. Redaktorzy serwisu 9to5mac przyjrzeli się z bliska nowościom wprowadzonym do CarPlay wraz z iOS 10.3 beta i przygotowało film prezentujący zmiany. Apple udostępni je dla wszystkich w marcu.

Apple udostępniło iOS 10.3 beta kilka tygodni temu. W tej wersji systemu pojawia się także kilka nowości powiązanych z CarPlay. Redaktorzy serwisu 9to5mac przyjrzeli się z bliska nowościom wprowadzonym do CarPlay wraz z iOS 10.3 beta i przygotowało film prezentujący zmiany. Apple udostępni je dla wszystkich w marcu.

Apple rozpoczęło publiczne beta testy iOS 10.3 w styczniu tego roku. Oprogramowanie wprowadzi całkiem sporo nowości i udoskonaleń dla istniejących funkcji. W tym także dla funkcji CarPlay.

Apple CarPlay iOS 10.3 beta

CarPlay z iOS 10.3 beta przyjrzeli się z bliska redaktorzy serwisu 9to5mac, którzy przygotowali wideo prezentujące nowości i zmiany. Apple wprowadziło dwie istotne nowości. Pierwszą jest dostęp do ostatnio uruchamianych aplikacji na pasku. Drugą są udoskonalenia obejmujące aplikację Muzyka. iOS 10.3 beta wprowadza w CarPlay nowe trzy ikonki na pasku po lewej stronie interfejsu. Prezentują one ostatnio uruchamiane aplikacje z danej kategorii. Ikonki są identyczne jak te z głównego ekranu, ale są wyraźnie mniejsze. Co jednak najważniejsze, są zawsze widoczne po uruchomieniu jakiejkolwiek aplikacji. Dzięki temu można przełączać się pomiędzy ostatnio uruchamianymi aplikacjami bez potrzeby powracania do głównego ekranu.

Zobacz także >> Te skróty 3D Touch z pewnością warto znać

Ikonki na pasku z CarPlay podzielone na trzy główne kategorie: mapy, komunikacja i rozrywka. To oznacza, że nie zobaczymy tutaj ostatnio trzech uruchomionych aplikacji, a wybraną z nich pochodzącą z jednej z wymienionych kategorii. Zmieniono także zachowanie aplikacji z kategorii komunikacji. Ich uruchomienie z paska powoduje wyświetlenie głównego interfejsu. Natomiast dotknięcie ikonki na głównym ekranie skutkuje uruchomieniem Siri.

Przeczytaj także >> Tak Apple ukrywa prototypy iPhone’ów w trakcie transportu

Druga zmiana dotyczy aplikacji Muzyka. Tutaj pojawia się informacja o utworach, które będą odtwarzane następnie. Dzięki temu będziecie wiedzieć, co następnie będzie grane i w ten sposób można pominąć dany utwór. Warto też wspomnieć o możliwości dotknięcia tytułu albumu, co spowoduje przejście do albumu bez konieczności robienia tego w dłuższy sposób. Obejrzyjcie to na poniższym filmie.

Apple w iOS 10.3 beta wprowadza nie tylko zmiany w CarPlay

iOS 10.3 obecnie znajduje się w fazie beta testów. Apple udostępni aktualizację dla wszystkich dopiero w przyszłym miesiącu. iOS 10.3 wprowadzi w ustawieniach nową sekcję Apple ID, system plików Apple File System (APFS), skrót 3D Touch do informacji pogodowych w aplikacji Mapy, szczegółowe informacje o zajętości miejsca w dysku iCloud czy widżet dla aplikacji Podcasty. Szerzej na temat zmian i nowości wprowadzonych w iOS 10.3 przeczytacie tutaj. Poniżej z kolei obejrzycie wideo z naszego kanału, gdzie Jacek zaprezentował wam nowości w animowanej formie.

Poniżej obejrzysz film poświęcony nowościom z iOS 10.3:

źródło, fot.: 9to5mac

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij