Udostępnij
Tweetnij

iPhone SE pierwszym smartfonem Apple produkowanym w Indiach?

Reuters donosi, że dwa niezależne źródła związane z Apple potwierdzają, że gigant ma zamiar rozpocząć produkcję iPhone’ów w Indiach w ciągu kilku kolejnych miesięcy. Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie to nastąpi. Plotka głosi, że pierwszym smartfonem produkowanym w nowej fabryce Apple ma być iPhone SE.

Reuters donosi, że dwa niezależne źródła związane z Apple potwierdzają, że gigant ma zamiar rozpocząć produkcję iPhone’ów w Indiach w ciągu kilku kolejnych miesięcy. Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie to nastąpi. Plotka głosi, że pierwszym smartfonem produkowanym w nowej fabryce Apple ma być iPhone SE.

Już od jakiegoś czasu krążą plotki o tym, że Apple ma zamiar rozpocząć produkcję iPhone’ów w Indiach. Teraz o sprawie donosi Reuters, który powołuje się na dwa niezależne źródła związane z gigantem z Cupertino. Media donoszą, że Wistron Corp., partner Apple odpowiedzialny za składanie sprzętów tej firmy, rozpocznie proces składania telefonów marki iPhone w Bengaluru, jednym z największych miast Indii, w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

iPhone SE

Jak donosi Reuters, pierwszymi smartfonami, które będą wychodzić z taśm produkcyjnych nowej, indyjskiej fabryki będą iPhone’y SE. Wybór raczej nie powinien dziwić, ponieważ telefon ten był przeznaczony przede wszystkim dla użytkowników lubiących drobniejsze ekrany oraz dla krajów rozwijających się. Innymi słowy – jest to wersja iPhone’a, która jest tańsza, a więc w granicach możliwości finansowych mieszkańców Indii. Według wcześniejszych doniesień iPhone’y produkowanie w fabryce w Bengaluru będą właśnie przeznaczone głównie na rynek indyjski. Nieoficjalnie mówi się, że nowa fabryka ma wyprodukować 300 do 400 tysięcy iPhone’ów SE, jednak teraz media donoszą, iż liczba produkowanych telefonów ma być o wiele niższa.

Apple będzie zwolnione z podatku dotyczącego importu?

Przypomnijmy, że sprawę potwierdził wcześniej minister ds. technologii w Indiach, Priyank Kharge. Firma z Cupertino podobno już od dawna negocjowała w sprawie rozpoczęcia produkcji swoich urządzeń na terenie Indii. Plotka głosi, że Apple umówiło się z rządem indyjskim na to, że przez 15 lat będzie zwolnione z płacenia podatku związanego z importem części do składania urządzeń z logiem nadgryzionego jabłka.

Obejrzyj również film – iOS 10.3 – co nowego?

Źródło: Reuters

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij