Udostępnij
Tweetnij

iPhone 8 ze skanerem tęczówki. Produkcja rzeczywiście ma ruszyć wcześniej

iPhone 8 zbliża się wielkimi krokami i jeśli wierzyć najnowszym plotkom, to smartfon ma dostać skaner tęczówki oka. Będzie to więc kolejna funkcja, po Touch ID, która zabezpieczy dane użytkowników. iPhone 8 prawdopodobnie będzie produkowany już od początku czerwca, bo Apple już teraz prosi partnerów o sprawdzenie własnych możliwości przed rozpoczęciem produkcji.

iPhone 8 zbliża się wielkimi krokami i jeśli wierzyć najnowszym plotkom, to smartfon ma dostać skaner tęczówki oka. Będzie to więc kolejna funkcja, po Touch ID, która zabezpieczy dane użytkowników. iPhone 8 prawdopodobnie będzie produkowany już od początku czerwca, bo Apple już teraz prosi partnerów o sprawdzenie własnych możliwości przed rozpoczęciem procesu.

iPhone 8 jest obiektem coraz to większej liczby przecieków. Pomimo faktu, że jego oficjalnej premiery spodziewamy się dopiero drugiej połowie tego roku. Nowych informacji dostarcza nam raport Digitimes. Plotki bazują na informacjach uzyskanych bezpośrednio od osób powiązanych z łańcuchami dostaw podzespołów. Ludzie ci już teraz wykazują duży entuzjazm przed premierą nowego iPhone’a i twierdzą, że zainteresowanie nim będzie wręcz przeogromne.

Apple iPhone 8 Pro

Niedawno wspominaliśmy wam, że produkcja tegorocznych smartfonów Apple’a może ruszyć wcześniej niż zazwyczaj. Nowy raport Digitimes zdaje się potwierdzać te informacje. Podobno firma z Cupertino już teraz prosi partnerów o sprawdzenie inwentarzu i możliwości z zakresu produkcji podzespołów. Po prostu, Apple już teraz chce wiedzieć, czy partnerzy będą w stanie podołać bardzo dużym zamówieniom na komponenty. To też sugeruje, że produkcja rzeczywiście rozpocznie się wcześniej niż w poprzednich latach. Dla porównania, Apple zazwyczaj uruchomiło masowe wytwarzanie iPhone’ów w lipcu. Rok temu zrobiono to jednak w drugiej połowie czerwca i wiemy, że było to związane z chęcią wprowadzenia „siódemek” na jak największą liczbę rynków w jak najkrótszym czasie. Co zresztą było świetną decyzją, bo zeszłoroczne modele ustanowiły w czwartym kwartale rekord sprzedaży.

Zobacz także >> Te skróty 3D Touch z iOS 10 z pewnością warto znać

W tym roku produkcja pewnie rozpocznie się na początku czerwca. Wynika to nie tylko z faktu, że smartfony zaraz po premierze znowu trafią na teren około 50 państw. Najważniejsze, że mają sprzedawać się jeszcze lepiej. I stąd też trzeba ich wyprodukować więcej, aby zapewnić odpowiednią podaż.

iPhone 8 ma dostać skaner tęczówki

Digitimes wspomina również, że iPhone 8 dostanie baterię z funkcją bezprzewodowego ładowania, ekran OLED, którego produkcją ma zająć się firma Samsung Display oraz skaner tęczówki oka. Ekran OLED czy bezprzewodowe ładowanie przewijają się w plotkach już od miesięcy. Skaner tęczówki oka jest jednak czymś nowym. Co prawda, takie informacje pojawiały się już wcześniej, ale występowały rzadko. Teraz temat powraca i jest bardzo możliwe, że iPhone 8 rzeczywiście będzie pierwszym smartfonem Apple’a z taką funkcją z zakresu technologii biometrycznych.

Apple planuje sfinalizować prace nad designem i specyfikacją smartfonów iPhone 8 oraz iPhone 7s i 7s Plus do końca tego kwartału. Obecnie pewnie prowadzone są już ostatnie prace związane z wyłonieniem finalnych smartfonów, które to następnie zostaną skierowane do produkcji. Rynkowy debiut odbędzie się we wrześniu tego roku. Raczej nie liczmy na to, że firma z Cupertino zdecyduje się na przyspieszenie premiery.

Na poniższym filmach obejrzysz nowości z systemu iOS 10:

źródło: Digitimes, fot.:handy-abovergleich.ch

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij