Udostępnij
Tweetnij

Japan Display ogłasza giętkie ekrany LCD, ale iPhone 7s ich nie otrzyma

Japan Display Inc. ogłosiło giętkie ekrany LCD, które nazwano Full Active Flex. Ekrany te mają przekątną na poziomie 5,5 cala i rozdzielczość full HD. Wydawać by się mogło, że są idealne dla smartfonów iPhone 7s Plus, który spodziewamy się w drugiej połowie roku. Cóż, iPhone 7s takich ekranów raczej nie dostanie, bo ich produkcja ma rozpocząć się dopiero w 2018 roku.

Japan Display Inc. ogłosiło giętkie ekrany LCD, które nazwano Full Active Flex. Ekrany te mają przekątną na poziomie 5,5 cala i rozdzielczość full HD. Wydawać by się mogło, że są idealne dla smartfonów iPhone 7s Plus, który spodziewamy się w drugiej połowie roku. Cóż, iPhone 7s takich ekranów raczej nie dostanie, bo ich produkcja ma rozpocząć się dopiero w 2018 roku.

Japan Display Inc. udowodniło, że nie tylko ekrany OLED mogą być giętkie i opracowało podobne wyświetlacze LCD. Nowe panele nazwano Full Active Flex. Co oferują? Poza tym, że są to giętkie panele LCD, to mają przekątną 5,5 cala i rozdzielczość full HD (1080 x 1920 pikseli), a to przekłada się na zagęszczenie obrazu na poziomie 401 ppi. Częstotliwość odświeżania obrazu to 60, 30 lub 15 Hz. Poza tym jest to panel IPS (a więc m.in. o szerokich kątach widzenia) o jasności 500 nitów i współczynniku kontrastu na poziomie 1500:1. Poniżej zdjęcie tego ekranu.

Japan Display Inc Full Active Flex giętkie ekrany LCD

iPhone 7s Plus nie dostanie takiego ekranu

Mogłoby się wydawać, że nowe ekrany Japan Display Inc. są idealne dla nowych smartfonów Apple’a, a więc w szczególności dla modelu iPhone 7s Plus. Cóż, nie do końca, ale i tak na pewno nie ma co spodziewać się takich wyświetlaczy w nowych telefonach Apple’a. Wynika to z faktu, że Japan Display Inc. rozpocznie ich masową produkcję dopiero w 2018 roku.

Zobacz także >> Te skróty 3D Touch z pewnością warto znać

iPhone 8 ma być jedynym smartfonem Apple’a w tym roku, który otrzyma wyświetlacze OLED. Wynika to z faktu, że poza firmą Samsung Display żaden inny producent nie będzie w stanie dostarczyć ich dla Apple’a w odpowiednich ilościach. Stąd też bezpośredni następcy iPhone’ów 7, a więc smartfony iPhone 7s i 7s Plus mają dostać ekrany LCD. Nadal będą to jednak płaskie panele, a nie zakrzywione na krawędziach.

Przeczytaj też >> iOS 10.3 beta 1 – co nowego?

iPhone 7s i iPhone 7s Plus będą pewnie wizualnie nawiązywać do zeszłorocznych modeli smartfonów, ale na pewno dostaną nie tylko usprawnione ekrany, ale też szybsze procesory Apple A11 Fusion czy lepsze aparaty fotograficzne. Modelem, na który jednak najbardziej czekają fani marki Apple jest iPhone 8. Ten ma być bardziej przyszłościowy i ma wprowadzić zupełnie nowy design, jak i unikalne funkcje. Mówi się m.in. o bezprzewodowym ładowaniu baterii na odległość oraz obudowie wykonanej ze stali nierdzewnej i szkła. Z pewnością pojawią się także unikalne funkcje programowe w iOS 11, których inne modele iPhone’ów nie dostaną. Apple zamierza sfinalizować prace nad specyfikacją techniczną i wyglądem nowych smartfonów do końca tego kwartału. Na początku czerwca najpewniej rozpocznie się ich masowa produkcja. Natomiast debiut powinien odbyć się we wrześniu. Nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Poniżej obejrzysz film poświęcony nowościom z iOS 10.3:

źródło: Japan Display

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij